Σαρωτική νίκη του Παναρκαδικού με «πεντάρα» την Κόρινθο 2006

ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORTS IMAGES.

Τρομερή εμφάνιση και εμφατική νίκη πέτυχε η ομάδα του Παναρκαδικού στο ξεκίνημα του 2020 για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Το απόγευμα της Κυριακής 05/01 η ομάδα της Τρίπολης κατάφερε με πολύ καλή απόδοση, αλλά και πολύ μεγάλη αποτελεσματικότητα στο σκοράρισμα που ήρθε όμως από την προσήλωση όλων των ποδοσφαιριστών στο αγωνιστικό πλάνο του «τριφυλλιού» για το συγκεκριμένο ματς, να επικρατήσει της Κορίνθου 2006 με σκορ 0-5.

Αγωνιστικά ο Παναρκαδικός ξεκίνησε δυνατά με κλασική χαμένη ευκαιρία, έλεγξε το ματς στη συνέχεια και κατάφερε λίγο πριν το φινάλε του α’ μέρους να σκοράρει για το 0-1 στο 41’ με τον Στρέμπα. Το ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου ήταν εξίσου καλό. Η Αρκαδική ομάδα μέσα σε ένα δεκάλεπτο κατάφερε με τρία τέρματα να δώσει μεγάλες διαστάσεις στη νίκη με το 0-4 (50’ Λυμπερόπουλο Ν., 52’ Τρέσα, 60’ Αντωνόπουλος). Ο Παναρκαδικός σ’ ένα ματς που μετά το 60’ δεν παρουσίαζε καμία σκοπιμότητα λόγω της εξέλιξής του, κατάφερε να σκοράρει και πέμπτο γκολ στο 85’ με τον Γιουκούδη.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Νικόλαος Τουρλομούσης (Πειραιά).

ΒΟΗΘΟΙ: Ηλίας Κοτζαμανίδης (Πειραιά), Μιχαήλ Σγουράκης (Πειραιά).

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Νικόλαος Ρατσιάτος (Αργολίδας).

ΤΕΡΜΑΤΑ: 41’ Στρέμπας, 50’ Λυμπερόπουλος Ν., 52’ Τρέσα, 60’ Αντωνόπουλος, 85’ Γιουκούδης.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 49’ Τσατσόπουλος | 16’ Τρέσα.

ΑΠΟΒΟΛΕΣ:

Α.Σ. ΚΟΡΙΝΘΟΣ 2006 (): Καρατζάογλου, Κωστόπουλος, Φίλης, Δημητρίου, Μαγγίνας, Κουϊμέλης, Βαβάι (Κόκκινος) Τσιριγώτης, Τσατσόπουλος, Κατσούκης (Βασίλας), Γεωργίου.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Α.Ο. (Θανάσης Στάικος): Ζάχαρης, Διαμαντόπουλος, Μπινιώρης, Καπετανάκης, Στρέμπας, Τσιώλης (75’ Δαύρος), Γιουκούδης, Λυμπερόπουλος Ν. (70’ Λυμπερόπουλος Δ.), Στασινόπουλος (62’ Γκαντιάγκα), Τρέσα, Μπάρδος (55’ Αντωνόπουλος).

Προηγούμενο άρθροΤρίπολη | Κοπή πίτας και γλέντι από το σύλλογο ερασιτεχνών αλιέων (ph/vid)