1η θέση για Ζωγραφάκη του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης στο Ξυλόκαστρο

Σύμφωνα με ανακοίνωση της Διοίκησης του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης:

Σε υψηλές πτήσεις συνεχίζεται η πορεία των αθλητών του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης. Ο αθλητής του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης Δαβίδ Ζωγραφάκης κατέκτησε ακόμα μια πρωτιά σε ένα πολύ δυνατό τουρνουά open της Πελοποννήσου. Στο τουρνουά, που έγινε στον Ο.Α. Ξυλοκάστρου και πιο συγκεκριμένα στην κατηγορία των ανδρών 14-49 σε 64άρι ταμπλό ο Δαβίδ Ζωγραφάκης κατέκτησε την 1η θέση, χωρίς να χάσει set καθ’ όλη την διάρκειά του.

Πρώτο νικηφόρο παιχνίδι για τον Δαβίδ ήταν αυτό με τον Δήμα και εν συνεχεία με τον Ρουφογάλη με 61, 61 (πρώτος γύρος bye). Στην οκτάδα επικράτησε του Καραβά με 60, 60 και στην τετράδα του Μάρκελου με 61, 63. Στον τελικό ο αθλητής μας κέρδισε τον Θεοδωρόπουλο με 60, 75 κατακτώντας με αυτόν τον τρόπο την 1η θέση σε ένα τουρνουά, που τιμούμε με την παρουσία μας όλα αυτά τα χρόνια.

Διοίκηση και προπονητική ομάδα θα ήθελαν να συγχαρούν δημοσίως τον Δαβίδ Ζωγραφάκη για μια ακόμη πρωτιά στο τουρνουά του ΟΑ. Ξυλοκάστρου και να του ευχηθούν ανάλογη συνέχεια στο Διεθνές τουρνουά της ITF Seniors, που θα γίνει στον ΟΑ Αθηνών.