3 στα 3 στην Ολλανδία…ΑΣΤΕΡΑΣ – Gençlerbirliği 3-1

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ολοκλήρωσε τις φιλικές αναμετρήσεις στην Ολλανδία με νίκη 3-1 κόντρα στην τουρκική Gençlerbirliği.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ παρουσιάστηκε από το πρώτο λεπτό έτοιμος για τη νίκη και προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με γκολ του Καλτσά και ασίστ του Νίκου Ιωαννίδη. Ο επιθετικός της ομάδας μας στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης έκανε το 2-0 με υπέροχη προσποίηση και εξαιρετικό τελείωμα, ενώ η κυριαρχία του ΑΣΤΕΡΑ μετουσιώθηκε σε ακόμα ένα τέρμα, αυτή τη φορά, με πλασέ του Κώστα Γιαννούλη στο 17′. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 3-0 χωρίς να απειληθεί σε κανένα σημείο η άμυνα της ομάδας μας.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Gençlerbirliği κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 3-1 στο 63′ με τον προπονητή μας, Μάκη Χάβο να προχωρά σε αλλαγές και δοκιμές θέλοντας να δώσει χρόνο συμμετοχής σε πολλούς ποδοσφαιριστές.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ αποχαιρετά την Ολλανδία την Τετάρτη (03/08) με το απόλυτο των νικών στις τρεις φιλικές αναμετρήσεις.