3ος ο Σταματάκος…

3Ος Ο ΣΤΑΜΑΤΑΚΟΣ ΤΗΣ ΑΕΚ ΣΤΟ ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ

Την 3η θέση στα 16αρια κατέκτησε ο Σταματάκος Σωτήρης στο ενωσιακό της Πάτρας το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε. Ο αθλητής της ΑΕΚ για 2η φορά φέτος σε αυτήν την κατηγορία ανέβηκε στο βάθρο των νικητών κάνοντας πολύ καλές εμφανίσεις σε όλο το τουρνουά.

Στα αγωνιστικά λοιπόν ο Σταματάκος ξεπέρασε στον πρώτο γύρο το εμπόδιο του Σταματίου (ΑΕΤ Νίκη) με 2-0 σετ (4-0, 4-0). Στον δεύτερο γύρο του τουρνουά ο Σταματάκος κέρδισε τον Σώτηρα (ΑΕΚ Τρίπολης) στον εσωτερικό εμφύλιο με 2-0 σετ (4-1, 4-0). Για την οκτάδα του τουρνουά ο αθλητής της ΑΕΚ κέρδισε και τον Κόνδυλα (ΑΟΑ Πατρών) με 2-1 σετ (4-0, 4-5, 7-2). Στον ημιτελικό ο Σταματάκος ηττήθηκε από τον Νταντίνη (Νίκη Πατρών) με 2-0 σετ (6-4, 6-1). Για την ιστορία ο Νταντίνης κέρδισε και την πρώτη θέση του τουρνουά. Αξιόλογη προσπάθεια είχαν και οι υπόλοιποι αθλητές του ομίλου με 8 από αυτούς να φτάνουν στην οκτάδα του τουρνουά.

Αυτή την στιγμή η αγωνιστική ομάδα του ομίλου μας βρίσκεται στο Killini Beach Resort όπου ακολουθούν πρόγραμμα προετοιμασίας για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα.