5-0 ο Αστέρας στο φιλικό…

ΜΕ 5-0 ΚΕΡΔΙΣΕ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΗ ΜΙΚΤΗ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ

Με εκτελεστή τον Ματούσιακ που σημείωσε το πρώτο χατ-τρικ της φετινής χρονιάς, ο Αστέρας κέρδισε με 5-0 την Μικτή Ευρυτανίας στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που έδωσε στο Καρπενήσι. Τα άλλα δύο τέρματα σημείωσε ο Αρσενίεβιτς και ο Τσουμάκας (με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι).

Ο «χορός των τερμάτων» άνοιξε στο 14ο λεπτό όταν μετά από σέντρα του Αρσενίεβιτς από δεξιά, ο Ματούσιακ με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Μικτής Ευρυτανίας. Δύο λεπτά αργότερα, ο Έγκον πέρασε δύο παίκτες, έκανε τη σέντρα από αριστερά και με κεφαλιά ο Ματούσιακ διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα.

Το 3-0 έγινε στη συμπλήρωση του ημίωρου, με δυνατό σουτ του Ματούσιακ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Στο πρώτο ημίχρονο, ο Αστέρας είχε και δοκάρι σε σουτ του Ράγιος στο 15ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αστέρας πέτυχε δύο ακόμα τέρματα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσουμάγκα στο 50ο λεπτό (το κέρδισε ο ίδιος) και με σουτ του Αρσενίεβιτς πέντε λεπτά αργότερα, ο οποίος τελείωσε με τον καλύτερο τρόπο τη σέντρα του Έγκον.

Αστέρας: Στεφανάκος (56’ Κοντοπίδης), Αργυρόπουλος (46’ Ναβάρο), Πιπίνης, Φορμίκα (46’ Τσέζαρεκ), Κωστούλας (52’ Κουρμπέλης), Χουανίτο (60’ Κολιός), Ράγιος (46’ Ροτζέριο), Τσουμάγκας, Αρσενίεβιτς (60’ Διαμαντόπουλος), Ματούσιακ (46’ Φρανκού), Έγκον.

Προηγούμενο άρθροΟμιλία για την κρίση χρέους…
Επόμενο άρθροΓιάννης Σαββιδάκης ”Γίνομαι Θεός”…