Αυλαία στο ενωσιακό κάτω των 14 ετών της ΑΕΚ…

ΑΥΛΑΙΑ ΣΤΟ ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 14 ΕΤΩΝ ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕ Η ΑΕΚ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 22-23/10

Έπεσε η αυλαία στο 5ο ενωσιακό πρωτάθλημα κάτω των 14 ετών που έγινε στην Τρίπολη, το Σαββατοκύριακο 22-23/10, στα γήπεδα τένις του ΔΑΚ. Το συγκεκριμένο τουρνουά διοργανώθηκε από την ΑΕΚ Τρίπολης με συνδιοργανωτή το Νομικό πρόσωπο και τον Δήμο Τρίπολης και έλαβαν μέρος αρκετοί αθλητές από όλη την Πελοπόννησο.

Οι αγώνες διεξήχθησαν, τόσο στα γήπεδα του ΔΑΚ Τρίπολης, όσο και στα ιδιωτικά γήπεδα του Tennis Cup. Ήταν το δεύτερο κατά σειρά ενωσιακό που έγινε στην Πόλη μας και για μια ακόμη φορά έγιναν σπουδαία παιχνίδια από όλους τους αθλητές που συμμετείχαν σε αυτό.

Στο αγωνιστικό κομμάτι στην κατηγορία των κοριτσιών μεγάλος νικητής ήταν ο όμιλος τένις του Ναυπλιακού, με 2 αθλήτριές του να κατακτούν τις δύο πρώτες θέσεις του τουρνουά. Πιο συγκεκριμένα, η Μπάζου κατέκτησε την 1η και η Καψάλη τη 2η θέση κάνοντας και οι δυο τους ένα πολύ καλό τουρνουά. Την 3η θέση μοιράστηκαν η Αρβανίτη του ομίλου της Κορίνθου και η Γρηγορίου της ΑΕΚ Τρίπολης.

Στα αγόρια, μεγάλος νικητής αναδείχθηκε ο Νταντίνης της Νίκης Πατρών με 2ο το Σταματάκο της ΑΕΚ Τρίπολης. Στην 3η θέση ανέβηκαν οι Δελής Α. του Ρήγα Άργους και ο Φούζας του Κιάτου.