Αήττητος στην Μυτιλήνη και 3ος ο Παναρκαδικός!

Φωτο: alex*f sport images

FotisAlex

Συνέχεια αγωνιστικής δράσης στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας και τον 3ο όμιλο με την ομάδα του Παναρκαδικού να έχει δύσκολη αποστολή στη Μυτιλήνη με την τοπική ομάδα του Αιολικού. Μία αναμέτρηση στην οποία η ομάδα της Τρίπολης είχε σαν στόχο τη νίκη και τη διατήρηση στις υψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Το απόγευμα της Κυριακής η ομάδα του «τριφυλλιού» χωρίς να εντυπωσιάσει στο ματς με την νησιώτικη ομάδα, στηρίχθηκε στην αποτελεσματικότητα να μετουσιώσει τις όποιες ευκαιρίες δημιούργησε σε γκολ και κατάφερε να πάρει έναν πολύτιμο βαθμό.

Αγωνιστικά η ομάδα του Αιολικού ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση, είχε καλές στιγμές και γκολ στο 18′ με τον Χρήστου για το 1-0, αλλά και πολύ καλές ευκαιρίες και δοκάρι για δεύτερο γκολ. Την ίδια ώρα στο πρώτο 45λεπτο ο Παναρκαδικός δεν καταφέρει να γίνει απειλητικός στο ματς. Στην επανάληψη ο Παναρκαδικός μπήκε πολύ καλά και μέσα σ’ ένα δίλεπτο (55′-56′) να φτάνει στην ανατροπή με τέρματα των Σαλαπάτα Π. και Καναβέτα. Από εκεί και πέρα οι «γηπεδούχοι» πίεσαν για την ισοφάριση και το κατάφεραν στο 78′ μετά από εντυπωσιακό τελείωμα με τον Μπουρούς για το τελικό 2-2.

ΓΗΠΕΔΟ: Αιολικού.
ΘΕΑΤΕΣ: 600-700.
ΚΑΙΡΟΣ: Αίθριος.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Θεόδωρος Πουλόπουλος (Πειραιά).
ΒΟΗΘΟΙ: Δημήτριος Τζιλίρης (Πειραιά), Γεώργιος Ζερβάκης (Πειραιά).
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Τιμολέων Σταμάτης (Δυτική Αττική).
ΤΕΡΜΑΤΑ: 18′ Χρήστου, 78′ Μπουρούς | 55′ Σαλαπάτας Π., 56′ Καναβέτας.
ΔΟΚΑΡΙΑ: 23′ Ευσταθίου

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Μίχος): Πάπο, Αμπραχαμιάν, Κρητικός, Τάχια, Κριπιντίρης, Κεσίδης, Μίχος, Μπουρούς, Μανουσάκης, Ευσταθίου, Χρήστου

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Αντωνόπουλος): Καπετάνος, Χουστουλάκης, Μπούτας, Αρώνης, Χατζόπουλος, Κυριακόπουλος, Σταθουλόπουλος, Παπουτσής, Ραχίμ, Καναβέτας, Κολιόπουλος