Άνετη νίκη για τον ΑΣΠΕΤ 3-0 το ΝΟ Πύλου!

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: Φώτης Αλεξόπουλος.

Σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα του ΑΣΠΕΤ Τρίπολης στα πλαίσια του γυναικείου πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΠ με σκορ 3-0 σετ. Μια νίκη η οποί ήρθε τελικά εύκολα κυρίως σε ότι αφορά το πρώτο και το τρίτο σετ της αναμέτρησης. Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Τρίπολης ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογία περιμένοντας τον «τελικό» της επόμενης αγωνιστικής στην Καλαμάτα με τον Ποσειδώνα!

Στον αγωνιστικό τομέα η ομάδα της Τρίπολης ήταν «καταιγιστική» στο 1ο και στο 3ο σετ όπου δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στην αντίπαλη ομάδα. Το δεύτερο σετ ήταν αμφίρροπο αλλά οι «γηπεδούχες» στο φινάλε κατάφερε να κατακτήσουν τη νίκη.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο ΔΑΚ Τρίπολης.

ΘΕΑΤΕΣ: 60-80.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δοξαράς, Βαρλόκωστας.

ΣΕΤ: 25-5, 25-23, 25-13.

ΑΣΠΕΤ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γ. Χρονόπουλος): Πεντεφούντη, Φωτόπουλου, Νικητόπουλου, Χρονόπουλου, Αγγελοπούλου, Κοπίτα, Σενγκέργκη, Δέμου, Μαρίνη, Ζάβου, Τριάντου, Άλλκο.

ΝΟ ΠΥΛΟΥ (Κ. Σαρμάς): Γεωργούλια, Βλάχου, Δηλέ, Μέμα, Λίγγρη, Γεωργιτσοπούλου, Κοντογόνη, Καλογεροπούλου.

Προηγούμενο άρθροΉττα του Απόλλωνα 45-66 από τον ΓΣ Μεσσήνης
Επόμενο άρθροΤουρκική ακταιωρός χτύπησε ελληνικό πλοίο – Η ανακοίνωση του Λιμενικού