Αστέρας | Η πρωτεύουσα βάφτηκε «κιτρινομπλέ»

Εξαιρετικό σαββατοκύριακο για την ομάδα του Αστέρα στην Αθήνα! Όλα τα τμήματά του αγωνίστηκαν στην πρωτεύουσα και επέστρεψαν στην Τρίπολη με το απόλυτο των νικών!
Φυσικά, ξεχωρίζει το σπουδαίο διπλό επί του Απόλλωνα με 0-1 και γκολ του Μπαράλες, όμως τον δρόμο είχαν δείξει τα παιδιά της Κ19, Κ17 και Κ15!

Συγκεκριμένα, η ομάδα της Κ19 κέρδισε τον Απόλλωνα με 1-2, η Κ17 επιβλήθηκε του Πανιωνίου με 0-3 και η Κ15 του Ολυμπιακού με 2-3!

Η… απόβαση στην Αθήνα είχε πέρα για πέρα θετικό πρόσημο, πράγμα σπάνιο για οποιονδήποτε σύλλογο της επαρχίας, αλλά όχι για έναν Αστέρα που αγωνίστηκε, κέρδισε και εντυπωσίασε μέσα σε έδρες ισχυρών αντιπάλων.

Απόλλων Σμύρνης – ΑΣΤΕΡΑΣ 0-1

O ΑΣΤΕΡΑΣ σημείωσε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα με 0-1 στον εκτός έδρας αγώνα απέναντι στον Απόλλωνα για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Interwetten 2021-2022.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ απείλησε στο πρώτο ημίχρονο με τις κεφαλιές των Regis και Barrales. Στην αρχή της επανάληψης το σουτ του Soni πέρασε λίγο αουτ,
με τους Αρκάδες να ανοίγουν το σκορ με κεφαλιά του Barrales στο 48ο λεπτό μετά απο εκτέλεση κόρνερ.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ
Τσιφτσής, Alvarez, Carmona, Castano, Valiente, Santafe (81′ Iglesias), Munafo, Regis (91′ Τασουλής), Sito (69′ Capilla, 81′ Ali Baba), Barrales, Soni (69′ Riera)

Κ19: Απόλλων Σμύρνης – ΑΣΤΕΡΑΣ 1-2

Η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε εκτός έδρας με 1-2 της αντίστοιχης του Απόλλωνα, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ με δύο απευθείας εκτελέσεις φάουλ του Μιχόπουλου στο 54ο και στο 74ο λεπτό έφυγε νικητής απο την έδρα του Απόλλωνα με 1-2.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν προσωρινά σε 1-1 στο 63′.

Γραμματικάκης, Γουσέτης (63′ Gata) , Παπαδημητρίου, Grozdanic, Θεοδωρίδης, Προυτζος, Ανανιάδης, Μιχόπουλος (75′ Ντάικο), Ζουγλής, Αντωνάκης (56′ Τσιράκης), Κωστέας

Κ17: Πανιώνιος – ΑΣΤΕΡΑΣ 0-3

Η ομάδα Κ17 του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε εκτός έδρας με 0-3 της αντίστοιχης του Πανιωνίου, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ άνοιξε το σκορ με τον Ζαντζά στο 28′. Ο Ντερβίση στο 75ο λεπτό έκανε το 0-2 και το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στο 90′ ο Κουτσιούδης.

Βαλληνδράς, Μποτόπουλος, Καλογήρος (58′ Σκιαδάς), Καραγλάνης, Λάσκαρης (80′ Τσαούσης), Ζαντζάς, Ντερβίση, Καλλαντζή, Τόλιος (67′ Κουτσιούδης), Παπαδόπουλος Α.(58′ Ρουμελιώτης), Ελέζι (80′ Δάγλα)

Κ15: Ολυμπιακός – ΑΣΤΕΡΑΣ 2-3

Η ομάδα Κ15 του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε εκτός έδρας με 2-3 της αντίστοιχης του Ολυμπιακού, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 1ο λεπτό. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ισοφάρισε στο 30′ με τον Βλάχο και κατάφερε να προηγηθεί με 1-2 στο 46′ με τον Ανδρεάδη.

Στο 62ο λεπτό ο Ολυμπιακός κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2.

Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε στο 67ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Ανδρεάδης, δίνοντας την νίκη στους Αρκάδες.

Κακαδιάρης, Κουτσούνης (68′ Κουρούσης), Μπαλάσης, Ντίρμα, Παπασημάκης, Αργειτάκης, Τσάτσος, Μανταζέλης, Βλάχος (78΄Περέντες), Ανδρεάδης, Τζαμαλής (76′ Γεωργόπουλος)

Προηγούμενο άρθροΣτις 20/10 τα εγκαίνια της έκθεσης ψηφιδωτών από γυαλί της Βίκυς Ζάχου
Επόμενο άρθροΞεκινά το Κατηχητικό Σχολείο του Μητροπολιτικού Ι.Ν. Αγίου Βασιλείου Τριπόλεως