Αστέρας | Ισόπαλο φινάλε με Ολυμπιονίκες και «αντίο» Ράσταβατς με σέλφι! (videos)

Κυριακή, 15 Μαΐου 2022 22:20

Ο Αστέρας αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 στο «Θ. Κολοκοτρώνης» με αντίπαλο τον Απόλλωνα για την τελευταία αγωνιστική των πλέι άουτ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 49ο λεπτό με κεφαλιά του Μπαράλες από σέντρα του Άλβαρες, για να ισοφαρίσει ο Τσιλούλης στο 69΄ από κοντά σε 1-1. Στο 74΄ ο Ιγκλέσιας, που όπως και ο σκόρερ του Απόλλωνα είχε μπει νωρίτερα ως αλλαγή, ξανάδωσε το προβάδισμα στον Αστέρα, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Ντάουντα στο 90΄. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης αποβλήθηκε ο Ιγκλέσιας για μαρκάρισμα στον Ντάουντα.

“Στον δρόμο που χάραξε ο Κολοκοτρώνης” στο ημίχρονο της αναμέτρησης

“Καλωσορίζουμε τον Σύλλογο Οχημάτων με Ρόδες (ΙΔΟΡΟ), που μαζί με τον Δήμο Τρίπολης και με τη συμμετοχή των Ελλήνων Αθλητών που έχουν συμμετάσχει σε Ολυμπιακούς Αγώνες διοργάνωσαν την Ολυμπιακή Μηχανοκίνητη Περιήγηση με την ονομασία “Στον δρόμο που χάραξε ο Κολοκοτρώνης”. Στο γήπεδό μας βρίσκονται οι Olympians Αθλητές: Όλγα Βασδέκη, Αλέξης Αλεξόπουλος, Βούλα Κοζομπόλη, Νίκος Σιρανίδης, Μαρίνα Βαρσαμίδου, Δέσποινα Γεωργιάδου. Επίσης, χαιρόμαστε για την παρουσία στην πόλη μας τις τελευταίες δύο ημέρες των ιδιοκτητών μηχανών Harley-Davidson και Ιστορικών Αυτοκινήτων!”