Αστέρας Τρίπολης: «Φιλική» ισοπαλία 2-2 με Παναιτωλικό

Ρεπορτάζ: Φώτης Αλεξόπουλος

FotisAlex

Η αναβολή της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Super League, δεν ήταν δυνατόν να αφήσει τις ομάδες εκτός αγωνιστικής απραξίας, με τον Αστέρα να προγραμματίζει άμεσα φιλικό ματς επί του Παναιτωλικού στην Τρίπολη. Το απόγευμα του Σαββάτου λοιπόν ο Αστέρας υποδέχθηκε την ομάδα του Αγρινίου σε ένα δυνατό φιλικό τεστ και για τις δύο ομάδες. Άλλωστε υπό φυσιολογικές συνθήκες αυτό το Σαββατοκύριακο θα έδιναν το πρώτο φετινό επίσημο παιχνίδι. Στο συγκεκριμένο ματς η ομάδα της Τρίπολης κατά διαστήματα έδειξε καλά αγωνιστικά στοιχεία με αποτέλεσμα, είτε να χάσει καλές στιγμές, είτε να σκοράρει. Το γεγονός όμως ότι η ομάδα δεν είχε διάρκεια στην καλή απόδοση, έπαιξε ρόλο στο να έρθει τελικά το ισόπαλο 2-2.

Ο Αστέρας είχε ένα καλό διάστημα στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης, καθώς ένα σημαντικό διάστημα στην επανάληψη, χρονικά διαστήματα στα οποία έλεγξε το ματς και είχε την υπεροχή. Την ίδια ώρα όμως ο Παναιτωλικός έψαξε πράγματα από την αναμέτρηση και εν τέλει κατάφερε να σκοράρει στα μισά περίπου του πρώτου ημιχρόνου και στο φινάλε σχεδόν της αναμέτρησης. Μια αναμέτρηση στην οποία οι «Αρκάδες» είδαν κάποια καλά στοιχεία στο παιχνίδι τους (με κύριο στοιχείο την κυκλοφορία της μπάλας και ανάπτυξη προς την αντίπαλη περιοχή) σε κάποια χρονικά διαστήματα του ματς, αλλά παράλληλα και κάποιες αδυναμίες σε άμυνα και επίθεση, τις όποιες σίγουρα έχει εντοπίσει ο κ. Χάβος και θα δουλέψει στις προπονήσεις τις επόμενες ημέρες.

ΓΗΠΕΔΟ: «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

ΚΑΙΡΟΣ: Αίθριος με διαστήματα συννεφιάς.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ιωάννης Νεοφυτιάδης (Κορινθίας).

ΒΟΗΘΟΙ: Δημήτριος Βεργέτης (Αρκαδίας), Ιωάννης Μπέτσογλου (Κορινθίας).

Δ’ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μάκης Χάβος): Κοσίσκι (62′ Ντοναρούμα), Ιγκόρ (76′ Μπέρτος), Σεφί, Κουρμπέλης, Γιαννούλης (83′ Νάτσης), Δημούτσος (76′ Κώτσιρας), Στανισάβλιεβιτς (62′ Καλτσάς), Φερνάντες (62′ Τσιλιανίδης), Τσάβες (62′ Τσουκαλάς), Μάσα (76′ Τσιώλης), Ιωαννίδης (62′ Γκοντό).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Μαντζουράκης): Κυριακίδης, Κούσας, Χαντάκιας (68′ Φερέιρα), Μύγας, Τσοκάνης (81′ Ρόσα), Παπάζογλου, Μάκος, Πάουλο (89′ Μαλής), Μουνιός (57′ Ρότσα), Ουάρντα, Μαρκόβσκι (59′ Τομανέ).

Προηγούμενο άρθροΓιορτή του ψαρά και της θάλασσας στον Τυρό (vid,ph)
Επόμενο άρθροΣε “καραντίνα” 12 δήμοι λόγω ελονοσίας- Στη λίστα ο Δήμος Ευρώτα στη Λακωνία