Αστέρας Τρίπολης – Skoda Ξάνθη σημειώσατε Χ…

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ 1-1

Το live του αγώνα

Α’ Μέρος

1′ ΓΚΟΛ! 0-1!!! Ανοίγει το σκορ η Ξάνθη. Στα 18 δευτερόλεπτα ο Πόι έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Αργυρόπουλος στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα την κάρφωσε με κεφαλιά στα δίχτυα του Χακόμπο…

8′ Αναγκαστική αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του τραυματία Σταθάκη, μπήκε ο Μπέρτος.

18′ Πρώτη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μπρέσκα με ωραία πάσα βρήκε τον Ουσέρο, αυτός έκανε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Βιβιανί απομάκρυνε στη δεξιά του γωνία. Στην επαναφορά ο Περόνε έκανε την προβολή με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Βιβιανί.

26′ Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μπρέσκα με χαμηλή σέντρα βρίσκει τον Περόνε ο οποίος από τη μικρή περιοχή δεν μπόρεσε να νικήσει τον Βιβιανί.

28′ ΓΚΟΛ!!!!!!!!!! 1-1!!!! Σκοράρει ο Ράγιος με δυνατό αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή και αφού ο Βιβιανί είχε κάνει άστοχη έξοδο.

40′ Σέντρα του Μπρέσκα από δεξιά, κεφαλιά του Περόνε η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

43′ Κίτρινη κάρτα στον Ντάνι για φάουλ στον Ουσέρο.

Β’ Μέρος

46′ Αλλαγή για την Ξάνθη με την έναρξη του δευτέρου μέρους. Στη θέση του Φλίσκα ο Ντίκα.

49′ Κίτρινη στους Πουλίδο και Καζάκη για “κοκορομαχία”.

52′ Σουτ του Έγκον από διαγώνια θέση -με τον Βιβιανί εκτός θέσης- η μπάλα ψηλά άουτ.

53′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα να κάνει το 2-1! Κόρνερ Ράγιος, κεφαλιά του Περόνε, ο Εντιμάρ διώχνει πάνω στη γραμμή. Σε δεύτερο σερί κόρνερ ο Πουλίδο έκανε την προβολή αλλά η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή.

* Στη φάση διαρκείας του Αστέρα ο Πουλίδο χτύπησε εκτός φάσης τον Καζάκη, ο διαιτητής δεν το είδε και ο στόπερ του Αστέρα γλίτωσε την αποβολή.

55′ Σουτ Μπρέσκα έξω από την περιοχή μπλοκάρει ο Βιβιανί.

56′ Κεφαλιά Στάσιακ, ο Χακόμπο απομακρύνει.

59′ Κίτρινη κάρτα στον Βασιλακάκη.

60′ Κίτρινη στον Χουανίτο.

65′ Τετ-α-τετ Βασιλακάκη με τον Χακόμπο να απλώνει εντυπωσιακά το σώμα του και να διώχνει…

67′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ναβάρο στη θέση του Ουσέρο.

70′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Σέσμα παίρνει τη θέση του Μπρέσκα.

74′ 3η αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τσαμπούρης αντί του Αργυρόπουλου.

80′ Αντί του Βασιλακάκη ο Βλαχοδήμος.

81′ Νέα μεγάλη επέμβαση από τον Χακόμπο. Ο Ισπανός γκολκίπερ του Αστέρα σταματά σε τετ-α-τετ τον Μαρσελίνιο.

87′ Σέντρα Ράγιος, κεφαλιά Περόνε ο Βιβιανί εντυπωσιακά διώχνει σε κόρνερ.

93′ Μοναδική ευκαιρία για την Ξάνθη να πάρει τη νίκη. Ο Βλαχοδήμος σε κενή εστία έπειτα από γύρισμα του Πόι έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Βιβιανί.

93′ Νέα ευκαιρία. Ο Μαρσελίνιο αστοχεί σε διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Αστέρας Τρίπολης (Οράσιο Γκονσάλβες): Χακόμπο, Αργυρόπουλος (δεξί μπακ), Μπαρτολίνι – Πουλίδο (στόπερ), Πιπίνης (αριστερό μπακ), Χουανίτο, Ουσέρο (αμυντικοί μέσοι), Ράγιος (αριστερό χαφ), Μπρέσκα (δεξί χαφ), Έγκον (κεντρικό χαφ), Περόνε (επιθετικός).