Δεύτερος ο Σταματάκος στους κάτω των 14άρων…

Ο ΣΤΑΜΑΤΑΚΟΣ ΤΗΣ ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΣΤΗΝ 2Η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 14ΑΡΩΝ

Μετά την 3η θέση, που κατέκτησε της Γρηγορίου στο ενωσιακό της Τρίπολης ο όμιλος τένις της ΑΕΚ Τρίπολης είχε ακόμα μια επιτυχία με τον Σταματάκο Σωτήρη στην κατηγορία των αγοριών. Τα τελευταία δύο χρόνια ο Σταματάκος έχει κατακτήσει ισάριθμες φορές την πρώτη θέση στο ενωσιακό της Τρίπολης. Φέτος κατέκτησε την 2η θέση του τουρνουά, κάνοντας πολύ καλούς αγώνες με όλους τους αντιπάλους που αγωνίστηκε. Σε 64άρι, αλλά όχι γεμάτο ταμπλό, ο Σωτήρης ξεκινώντας απο το ΝΟ 3 πέρασε στον πρώτο γύρο τον Παπακωνσταντίνου του ΣΑΤ Τρίπολης με MED. Ο επόμενος αγώνας του ήταν με τον Δελή της ΑΕΚ Τρίπολης, του οποίου και επικράτησε με 2-0 σετ (4-0, 4-0). Στα προημιτελικά ο αθλητής της ΑΕΚ αντιμετώπισε και κέρδισε τον Μαρούλη της Νίκης Πατρών με 2-0 σετ (4-1, 4-0) περνώντας στον ημιτελικό της διοργάνωσης. Εκεί αγωνίστηκε εναντίον του Δελή Α. από τον Ρήγα Άργους και ΝΟ 1 του ταμπλό και σε ένα πολύ δυνατό ματς επικράτησε με 2-0 σετ (6-4, 6-3) περνώντας στον μεγάλο τελικό. Αντίπαλος του ο Νταντίνης από την Νίκη Πατρών με τον οποίο έδωσαν ένα πολύ δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι σχεδόν 2,5 ωρών. Ο Νταντίνης ήταν ο νικητής του τουρνουά κερδίζοντας με 2-0 σετ (6-4, 6-3).

Προηγούμενο άρθροΑποδοκιμάστηκε ο υπουργός Δικαιοσύνης στην Τρίπολη…