Έχασε ο Αστέρας στο Περιστέρι

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ηττήθηκε με 2-1 από τον Ατρόμητο σε φιλικό αγώνα ο οποίος διεξήχθη το Σάββατο (18/8) στο Περιστέρι. Ο Καλτσάς σημείωσε το γκολ του ΑΣΤΕΡΑ.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν σημειώθηκε κάποιο γκολ, με τον ΑΣΤΕΡΑ να έχει τρεις καλές στιγμές σε αυτό το διάστημα. Στο 9′ το σουτ του Καλτσά από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Μέγερι. Στο 27′ ο Κώτσιρας εκτέλεσε απευθείας το φάουλ από μακρινή απόσταση, αλλά ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια. Ενώ στο 43′ η ωραία προσπάθεια και το σουτ του Angel, σταμάτησε επίσης στον Μέγερι. Στο ίδιο διάστημα ο Ατρόμητος απείλησε με το σουτ του Βασιλακάκη στο 15′, το οποίο έφυγε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η καλή στιγμή για τον ΑΣΤΕΡΑ ήρθε στο 58′, όταν το σουτ του Μανιά από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου. Η ομάδα του Περιστερίου σκόραρε στο 68′ με κοντινό πλασέ του Κουλούρη, ύστερα από εκτέλεση φάουλ. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ απάντησε άμεσα, στο 71′, με τον Καλτσά να κάνει την προσποίηση μέσα στην περιοχή και με αριστερό σουτ να ισοφαρίζει σε 1-1. Ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη με γκολ που σημείωσε στο 79ο λεπτό ο Mujakic.