Εντυπωσιακός ο Παναρκαδικός που επέστρεψε στις νίκες επί του Παλληνιακού

ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORTS IMAGES.

Το απόγευμα της Κυριακής 19/01 ο Παναρκαδικός στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας και τον 6ο όμιλο, υποδέχθηκε την ομάδα του Παλληνιακού. Μια αναμέτρηση στην οποία οι «πράσινοι» ήθελαν να επιστρέψουν στις νίκες σε μια περίοδο στην οποία η ομάδα της Τρίπολης είναι γεγονός ότι διανύει μια πολύ καλή περίοδο αγωνιστικής φόρμας.

Αυτή η καλή αγωνιστική απόδοση μετουσιώθηκε και σε θετικό αποτέλεσμα στο συγκεκριμένο παιχνίδι, καθώς ανέδειξε νικήτρια την ομάδα της Τρίπολης με σκορ 3-0. Αγωνιστικά από το ξεκίνημα ο Παναρκαδικός ήταν καλύτερος και πιο επικίνδυνος από τον αντίπαλο. Κατάφερε στο α’ ημίχρονο να απειλήσει αρκετές φορές την εστία του Γαβαλά ο οποίος ήταν πρωταγωνιστής της αναμέτρησης με τις πολλές σωτήριες επεμβάσεις τους που απέτρεψαν «βαρύ» σκορ για την ομάδα του. Στο 11’ ο Στρέμπας ανάγκασε τον Γαβαλά σε μεγάλη απόκρουση. Στο 21’ και στο 32’ χαμένες ευκαιρίες των Τσιώλη και Γιουκούδη. Ακολούθησαν και άλλες στιγμές με Στρέμπα και Τρέσα.

Στην επανάληψη ο Παναρκαδικος που έψαχνε χωρίς πανικό το γκολ το οποίο άργησε να έρθει, σκόραρε για το 1-0 στο 50’ με κεφαλιά του Αντωνόπουλου. Στο 82’ ο Παναρκαδικός έχοντας τον πλήρη έλεγχο του ματς έκανε το 2-0 με κεφαλιά του Διαμαντόπουλου, ενώ στο 88’ ήρθε και το 3-0 με τον Τσιώλη με κοντινό πλασέ.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Α.Ο. (Θανάσης Στάικος): Ζαχαρής, Διαμαντόπουλος, Μπινιώρης, Γκαντιάγκα, Τσιώλης, Γιουκούδης (85’ Νάνος), Στρέμπας, Λυμπερόπουλος Δ. (59’ Κεσίδης), Αντωνόπουλος (75’ Μπάρδος), Στασινόπουλος (89’ Κοπρένκα), Τρέσα.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ Α.Ο. (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Γαβαλάς, Τσέκος, Παρασκευό0πουλος (61’ Σπανός), Ελ Γκαλά, Κολοτούρος, Ματζώρος, Δημογιάννης, Δημητρακόπουλος, Κυριόπουλος (61’ Δρόσης), Κοβάνης (89’ Κασάπης), Τρυφιάτης (77’ Μπαμίχας).

Προηγούμενο άρθροΝαύπλιο: Επιχείρηση διάσωσης 64χρονου αγνοούμενου (ph&vid)