Επιτυχίες για τις κορασίδες και παγκορασίδες του Αρκαδικού!

Την 4η τους νίκη έκαναν οι μικρές του Αρκαδικού, σε 5 παιχνίδια, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που έφτασε στο tie break, το Σάββατο 16.1.2016. Η ομάδα των Μολάων εμφανίστηκε δυνατότερη από την προηγούμενη αναμέτρηση τους και προηγήθηκε με 1-2. Κάπου εκεί όμως ο Αρκαδικός παίρνοντας το 4ο σετ με σκορ 25-9 έδειξε την κυριαρχία του μέσα στο γήπεδο και τελείωσε το αποφασιστικό πέμπτο σετ με 15-8.

Δυστυχώς, πρέπει να αναφερθεί ότι ο Αρκαδικός έχει παίξει τα δύο τελευταία παιχνίδια που ήταν γηπεδούχος, στη Μεγαλόπολη, γιατί δεν κατάφεραν οι υπεύθυνοι να βρουν ώρες για να γίνει ο αγώνας των κοριτσιών στην Τρίπολη όπως είχε προβλεφθεί στο πρόγραμμα αγώνων. Παρόλα αυτά η ομάδα ευχαριστεί τον κόσμο της Μεγαλόπολης για την ωραία ατμόσφαιρα που δημιούργησαν στο γήπεδο.
Το προηγούμενο Σάββατο 9.1.2016, σε έναν επίσης ωραίο αγώνα στο κλειστό της Μεγαλόπολης, ο Σπαρτιατικός νίκησε, όχι τόσο εύκολα όσο το σκορ υποδεικνύει (αφού το 3ο σετ χάθηκε με 23-25 και ενώ ο Αρκαδικός προηγούνταν με 21-17) με σκορ 3-0.
Το πρόγραμμα των κοριτσιών έχει ακόμα 7 αγώνες και ο προπονητής κ. Κοντόπουλος και τα κορίτσια του, στόχο έχουν πια την επόμενη φάση και στα 2 πρωταθλήματα (Κορασίδων και Παγκορασίδων), εύχονται δε να βρεθεί τρόπος να γίνουν οι δύο επόμενοι εντός έδρας αγώνες τους στην Τρίπολη. Επόμενος αγώνας, των Παγκορασίδων αυτή τη φορά, είναι στις 30.1.2016, στις 4μ.μ., με την ομάδα του Γ.Σ.Μ. Λύκαια στη Μεγαλόπολη.