«Έσπασαν» καρδιές αλλά ο Παναρκαδικός…γέλασε τελευταίος!

Σ’ ένα συναρπαστικό παιχνίδι στο οποίο σημειώθηκαν πέντε γκολ, η ομάδα του Παναρκαδικού επιβλήθηκε της ομάδας της Δόξας Νέας Μανωλάδας με σκορ 3-2. Η ομάδα της Τρίπολης ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης και προηγήθηκε συνολικά τρεις φορές, ωστόσο και στις δύο περιπτώσεις της ισοφάρισης οι “πράσινοι” έδωσαν το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν.

Ο Παναρκαδικός προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Χρήστου, για να έρθει σχετικά νωρίς η απάντηση στο 17′ από τον Βάτση. Παρά την πίεση της Δόξας στα μισά του πρώτου μέρους ο Παναρκαδικός πήγε ισόπαλος στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη ο Παναρκαδικός κατάφερε στο 51′ να προηγηθεί με 2-1 μετά από υπέροχο σουτ του Αγγελόπουλου. Στο 56′ όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2 ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γούρμου για το 2-2. Ο Παναρκαδικός πίεσε  στη συνέχεια και κατάφερε στο φινάλε με τον Αρδάμη να σκοράρει στο 89′ για το 3-2. Οι “πράσινοι” θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί νωρίτερα αν ο Τέλης Σαλαπάτας δεν αστοχούσε σε πέναλτι που κέρδισε το “τριφύλλι” στο 71′.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Γεωργακόπουλος, Γογωνάς, Αγγελόπουλος, Καστριτσέας, Χατζόπουλος, Κυριακόπουλος, Χρήστου, Δήμος, Σαλαπάτας Τ., Καδάς, Κώτσιρας.

ΔΟΞΑ Ν. ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ: Λαδάς, Νιφορόπουλος, Αδαμόπουλος, Σούλης, Παναγιωτόπουλος, Τσακαλάς, Νικολόπουλος, Βάτσης, Μπαρμπαρούσης, Αργυρόπουλος, Γούρμος.