«Φιλική» νίκη του Αστέρα επί της Παναχαϊκής – Δείτε τα γκολ (vid)

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ επικράτησε με 3-1 της Παναχαϊκής, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη την Παρασκευή (12/10) στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης”.

Οι Αρκάδες ξεκίνησαν με γκολ τον αγώνα, αφού μόλις στο 3ο λεπτό ο Rolle άνοιξε το σκορ, μετά από ασίστ του Κώτσιρα. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 26′, με σκόρερ τον Μαυρία.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε τις ευκαιρίες για να σκοράρει και τελικά κατάφερε να βρει ουσία στο τελευταίο 10λεπτο της αναμέτρησης. Στο 81′ ο Καλτσάς με πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-1. Ενώ στο 86′ ο σκόρερ του δεύτερου γκολ έκανε την μπαλιά για τον Μανιά, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-1.