Φιλικό: Σπάρτη – Αστέρας Τρίπολης 2-5 (vid)

Ιδιαίτερα αποτελεσματικός ήταν την Κυριακή ο ΑΣΤΕΡΑΣ στο φιλικό στην έδρα της Σπάρτης. Το τελικό 5-2 ήταν η τελευταία πρόβα για την ομάδα μας πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος.

Ο Nico Fernandez με ένα εξαιρετικό γκολ άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό, έπειτα από ωραία συνεργασία με τον Pochi Chavez, ο οποίος λίγα λεπτά αργότερα αποχώρησε με ενοχλήσεις στο δικέφαλο.

Ένα αυτογκόλ του Μπανούση έπειτα από ωραία ενέργεια του Κώτσιρα και ένα πανέμορφο γκολ με δυνατό σουτ του Stanisavljevic, διαμόρφωσαν το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Η Σπάρτη μείωσε σε 3-2 στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, ωστόσο δύο γκολ από τον Όμηρο Συρεγγέλα, έφεραν τη νίκη με 5-2 για την ομάδα μας.