Γ’ Εθνική: Ισόπαλος στην Τρίπολη ο Παναρκαδικός με τον Αιολικό

φωτο: alex *f sport images

Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας συνεχίστηκε την Κυριακή και ο Παναρκαδικός που έχει καιρό να κερδίσει επίσημο ματς πρωταθλήματος υποδεχόμενος τον Αιολικό (Κυριακή 12/02 – 13:30), καλούνταν να βρει το δρόμο στην κατάκτηση ενός θετικού αποτελέσματος. Μία νίκη που η ομάδα του «τριφυλλιού» αγνοεί ουσιαστικά από τις 27/11/2016 δεν ήρθε τελικά ούτε την Κυριακή.

Κι αυτό γιατί οι «Αρκάδες» βρέθηκαν πίσω στο σκορ από πολύ νωρίς στο ματς και αναγκάστηκαν να ανατρέψουν την κατάσταση. Για την ομάδα της Τρίπολης πάντως η ισοφάριση ήρθε γρήγορα, ωστόσο στη συνέχεια και παρά την διάθεση και την υπεροχή του Παναρκαδικού στη μεγαλύτερη διάρκεια, το νικητήριο γκολ δεν ήρθε τελικά ποτέ.

Αγωνιστικά ο Αιολικός ευτύχησε να προηγηθεί πολύ νωρίς (στο 6ο λεπτό) με κοντινό πλασέ του Λάλλα για το 0-1. Η ομάδα του Παναρκαδικού στη συνέχεια αύξησε την πίεση και σταδιακά έγινε αρκετά απειλητική με αποτέλεσμα στο 36′ μετά από κεφαλιά του Κυριακόπουλου να έρθει η ισοφάριση. Η ομάδα του Παναρκαδικού πίεσε στη συνέχεια και έψαξε το δεύτερο γκολ.

Στην επανάληψη οι «γηπεδούχοι» πίεσαν για το γκολ, επισκέφθηκαν αρκετές φορές τα αντίπαλα καρέ και έχασαν κλασικές στιγμές όπως η διπλή ευκαιρία στο 57′ με τους Πούτσι και Γιουκούδη. Ο Αιολικός έψαχνε τις αντεπιθέσεις και στο 70′ θα μπορούσε να είχε σκοράρει αλλά το πλασέ του Ντάμπου κατέληξε στο δοκάρι της εστίας του Παναρκαδικού.

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό γήπεδο Παναρκαδικού.
ΘΕΑΤΕΣ: 150-200.
ΚΑΙΡΟΣ: Αίθριος με κρύο.
ΤΕΡΜΑΤΑ: 6′ Λάλλας | 36′ Κυριακόπουλος.
ΔΟΚΑΡΙΑ: 70′ Ντάμπος.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 74′ Σαλαπάτας, 87′ Κολλιόπουλος | 77′ Τοπάλι, 82′ Κεσίδης.
ΑΠΟΒΟΛΕΣ: –

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γιώργος Αντωνόπουλος): Καπετάνος, Πετρόπουλος, Γκρόσιος, Αρώνης, Γκίτζιας, Κυριακόπουλος, Σταθουλόπουλος (83′ Αρδάμης), Βελισσάρης, Σαλαπάτας, Πούτσι (73′ Καναβέτας), Γιουκούδης (57′ Κολλιόπουλος).

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Γιάννης Πολαϊτίδης): Ζαχαρής, Ιωαννίδης (67′ Τοπάλι), Κρητικός, Ταχιάς, Παληγεώργης, Κριμπιντίρης, Λάλλας (62′ Ντάμπος), Κεσίδης, Μπουρούς, Μανουσάκης, Ευσταθίου.