Γ’ Εθνική: Ήττα στην Πάτρα για την Δόξα Μεγαλόπολης

FotisAlex

Στο εξ αναβολής παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής η Δόξα Μεγαλόπολης καλούνταν να δώσει ένα ιδιαίτερα δύσκολο ματς στην Αχαϊκή πρωτεύουσα απέναντι στην ομάδα της Παναχαϊκής. Μία αναμέτρηση στην οποία η ομάδα της Μεγαλόπολης θα προσπαθούσε να διεκδικήσει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Άλλωστε η παρουσία της Αρκαδικής ομάδας στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα δεν αρέσει σε κανέναν παρά την εικόνα μιας «μαχητικής» ομάδας που παλεύει κάθε ματς.

Αγωνιστικά λοιπόν η ομάδα της Παναχαϊκής μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και πίεσε τον αντίπαλο της ψάχνοντας το γρήγορο γκολ στην αναμέτρηση, ωστόσο η Δόξα πάλεψε στο ματς και είχε καλές στιγμές στο πρώτο μέρος να σκοράρει, όπως στο 12’ με Ν. Λυμπερόπουλο, στο 15’ με Κατσαρό. Καλές στιγμές και για την Παναχαϊκή αλλά με το 0-0 να αποτελεί γεγονός στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη η Δόξα μπήκε πιο δυνατά και προηγήθηκε με τον Σιαλμά στο 53’. Η Δόξα θα μπορούσε με το Ν. Λυμπερόπουλου να ισοφαρίσει στο 67’ σε αντεπίθεση και από τη στιγμή που δεν συνέβη αυτό, οι «γηπεδούχοι» στη συνέχεια «καθάρισαν» το ματς με τέρματα των Στεργίδη στο 71’ και Ελευθεριάδη στο 80’ για το 1-0.

ΓΗΠΕΔΟ: Παμπελοποννησιακό Στάδιο.

ΚΑΙΡΟΣ: Βροχερός.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Χρήστος Κούλης (Ηλείας).

ΒΟΗΘΟΙ: Ιωάννης Καραλής (Ηλείας), Γεώργιος Καραμέρος (Ηλείας).

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Χρήστος Κότσαρης (Μεσσηνίας).

ΤΕΡΜΑΤΑ: 53’ Σιαλμάς, 71’ Στεργίδης, 80’ Ελευθεριάδης.

ΔΟΚΑΡΙΑ: –

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 35’ Βλάχος | 58’ Αντώνακας, 72’ Νάνος.

ΑΠΟΒΟΛΕΣ: –

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Βλάχος, Λαμπρόπουλς, Γκίνο, Μακρυδημήτρης, Λουμπαρδέας, Ελευθεριάδης, Φωτάκης, Πολυχρόνης (54′ Στεργίδης), Μαστραντωνάκης (83′ Κωνσταντακόπουλος), Σιαλμάς (70′ Μωραϊτης).

ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ (Βασίλης Κούβαλης): Μακρυωνίτης, Αθανασιάδης (64′ Πρίκας), Παναγιωτόπουλος, Νάνος, Βασιλείου, Αντώνακας (83′ Όργκερ), Δρόσος, Κατσαρός, Μαυριώτης, Λυμπερόπουλος Ν. (81′ Πέλα), Λυμπερόπουλος Δ.

Προηγούμενο άρθροΠού θα βρείτε εισιτήρια για τον αγώνα του Αστέρα με τον Πλατανιά
Επόμενο άρθροΕξερράγη εκρηκτικός μηχανισμός στο βιβλιοπωλείο «Ελεύθερη σκέψις»