Η αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΠΣ Αρκαδίας (19-20/10)

Παρασκευή, 18 Οκτώβριος 2019 01:26
ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORT IMAGES

Πλούσια η αγωνιστική δράση στα τοπικά ποδοσφαιρικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Αρκαδίας, το Σαββατοκύριακο 19-20 Οκτωβρίου. Πέρα από την Α’ και Β’ τοπική κατηγορία, το προσεχές διήμερο είναι προγραμματισμένη και η πρεμιέρα του παιδικού πρωταθλήματος.

Αναλυτικότερα στο Α’ τοπικό είναι προγραμματισμένη η 3η αγωνιστική με την διεξαγωγή τριών Σαββατιάτικων και τριών Κυριακάτικων αναμετρήσεων, που έχουν ως εξής:



Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
1. ΜΕΛΙΓΟΥ – ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ Μελιγούς 19/10/19 16:00 ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ Γ., ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ Κ., ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
2. ΤΕΓΕΑ – ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ Φιλικών 19/10/19 16:00 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΤΣΟΥΚΑΣ Π., ΤΟΥΡΝΙΚΙΩΤΗΣ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΙΡΜΠΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΠΑΖΙΟΥΡΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ)
3. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ – ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ Αγίου Ανδρέα 19/10/19 16:00 ΚΟΚΚΟΡΗΣ Η., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΛΟΥΚΑΣ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)
4. ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λεβιδίου 20/10/19 16:00 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ Κ., ΤΣΟΥΚΑΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΕΛΤΣΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ)
5. ΠΑΟΚ – ΑΠΟΛΛΩΝ Φιλικών 20/10/19 16:00 ΜΥΡΙΟΥΝΗΣ Α., ΜΠΟΒΕΡΟΣ Δ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ)
6. ΛΕΩΝΙΔΙΟ – ΔΟΞΑ Λεωνιδίου 20/10/19 16:00 ΚΟΚΚΟΡΗΣ Η., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ., ΛΟΥΚΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΤΣΑΓΓΟΥΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ)

Στην Β’ τοπική κατηγορία για την 2η αγωνιστική είναι προγραμματισμένα ένα Σαββατιάτικο και τρία Κυριακάτικα παιχνίδια. Αναλυτικότερα το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
7. ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ – ΚΑΝΔΗΛΑ Αστρους 19/10/19 16:00 ΠΛΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ Α., ΕΞΑΡΧΟΣ Ε., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΑΡΛΑ ΑΡΕΤΗ)
8. ΑΟ ΝΕΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Φιλικών 20/10/19 11:00 ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΓΚΙΤΖΙΑΣ Φ., ΣΚΕΝΤΖΟΥ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΕΛΤΣΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΤΣΟΥΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ)
9. ΗΡΑΚΛΗΣ – Α.Ε. ΜΑΡΙΟΥ Αστρους 20/10/19 16:00 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΠΛΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ Α., ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ.
10. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΒΡΑΣΙΕΣ ΔΑΚ Μεγαλόπολης 20/10/19 16:00 ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ Ν., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΑΛΕΞΙΟΥ Α.

Για το παιδικό πρωτάθλημα είναι προγραμματισμένες τρεις αναμετρήσεις, με τις λεπτομέρειες να έχουν ως εξής:

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
11. ΔΟΞΑ – ΕΛΠΙΔΑ ΔΑΚ Μεγαλόπολης 19/10/19 11:00 ΓΚΙΤΖΙΑΣ Φ., ΚΕΚΟΥ Ε.
12. ΛΕΩΝΙΔΙΟ – ΗΡΑΚΛΗΣ Λεωνιδίου 19/10/19 11:00 ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
13. ΜΕΛΙΓΟΥ – ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ Μελιγούς 20/10/19 11:00 ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΠΛΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ Α.