Η αγωνιστική δράση στα τοπικά πρωταθλήματα μπάσκετ (21-23/12)

Παρασκευή, 20 Δεκεμβρίου 2019 18:02
ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORTS IMAGES.

Αρκετά έντονη κρίνεται η τοπική αγωνιστική δράση στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ με πολλές αναμετρήσεις και πλούσια αγωνιστική δράση για από τις Αρκαδικές ομάδες. Αναλυτικότερα όλη η Σαββατιάτικη αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 16:00 ΝΤΑΣΗΣ ΛΑΖ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΚΥΡ.
2 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΝΤΑΣΗΣ ΛΑΖ.
3 ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017-ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓ. Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 16:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
4 ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ. Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 19:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
5 ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛ. – ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 19:00 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ., ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ Ι.
6 ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 16:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.
7 ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000-ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 18:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.
8 ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚ. Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 17:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι-ΧΡ
9 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ – ΑΠΟΕΛ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
10 ΑΣ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ Η ΑΜΙΛ – ΑΣΚ ΑΡΗΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.

Την Κυριακή 22/12 η αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ έχει ως εξής:



Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΠΟΜ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ – ΣΑΚ ΑΤΛΑΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 16:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΣΟΥΜΠΛΗΣ ΠΟΛ.
2 ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΝΟ ΠΥΛΟΥ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΚΥΡ.
3 ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝ/ΣΗ – ΣΠΟΚ ΕΥΚΛΗΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ Θ.
4 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 17:00 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΑΚΙΡΑΚΗ
5 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 14:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ.
6 ΑΣ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ-ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 16:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ.
7 ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ – ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣ. Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.
8 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒ. Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.

Τέλος τη Δευτέρα 23/12 όλη η αγωνιστική δράση της Δευτέρας στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΠΣ ΑΡΙΣ – ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 19:00 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ Θ.
2 Α.Τ. ΜΕΓ/ΛΗΣ-Π.Υ. ΜΕΓ/ΛΗΣ – ΜΙΚΤΗ ΑΣΤΥΝ. Δ/ΝΣΗΣ ΑΡΚΑΔ. ΦΙΛΑΝΘΡΩΠ. ΑΓΩΝΑΣ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 18:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι.
3 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ. Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 20:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι.