Η κλήρωση των πρωταθλημάτων υποδομής της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Τρίτη, 1 Ιουνίου 2021 17:04

Το μεσημέρι της Τρίτης (01/06), πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Ένωσης Καλαθοσφαιρικών Σωματείων Κεντρικής και Νότιας Πελοποννήσου, η κλήρωση των πρωταθλημάτων Υποδομών. Πρόκειται για την κλήρωση των πρωταθλημάτων Παίδων – Κορασίδων και Εφήβων – Νεανίδων.

Σημειώνεται ότι τα πρωταθλήματα Παίδων και Κορασίδων αναμένεται να ξεκινήσουν στις 07/06/2021, ενώ τα πρωταθλήματα Εφήβων και Νεανίδων, αναμένεται να ξεκινήσουν στις 23/06/2021. Τα πρωταθλήματα θα διεξαχθούν με την τήρηση των αυστηρών κανόνων προστασίας και ασφάλειας από τον κορωνοϊό που προβλέπουν τα υγειονομικά πρωτόκολλα της ΓΓΑ και φυσικά χωρίς την φυσική παρουσία του φίλαθλου κοινού.



Αναλυτικά οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων Υποδομών έχουν ως εξής:

ΕΦΗΒΩΝ:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
(1ος ΑΓΩΝΑΣ): Σ.Π.Ο.Κ. ΕΥΚΛΗΣ – Γ.Σ. ΜΕΣΣΗΝΗΣ.
(2ος ΑΓΩΝΑΣ): Α.Σ. ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ – Α.Π.Σ. ΠΡΩΤΕΑΣ.
(3ος ΑΓΩΝΑΣ): Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – Κ.Ο.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ.
ΡΕΠΟ: Σ.Κ. ΣΠΑΡΤΗ.
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
(1ος ΑΓΩΝΑΣ): ΝΙΚΗΤΗΣ 1ου ΑΓΩΝΑ – ΝΙΚΗΤΗΣ 2ου ΑΓΩΝΑ.
(2ος ΑΓΩΝΑΣ): Σ.Κ. ΣΠΑΡΤΗ – ΝΙΚΗΤΗΣ 3ου ΑΓΩΝΑ.
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
(ΤΕΛΙΚΟΣ): ΝΙΚΗΤΗΣ 1ου ΑΓΩΝΑ – ΝΙΚΗΤΗΣ 2ου ΑΓΩΝΑ.

ΝΕΑΝΙΔΩΝ:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
(1ος ΑΓΩΝΑΣ): Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 – Α.Ε.Π.Σ. ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ.
(ΡΕΠΟ): ΚΟ.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ.
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
(ΤΕΛΙΚΟΣ): Κ.Ο.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΝΙΚΗΤΗΣ 1ου ΑΓΩΝΑ.

ΠΑΙΔΩΝ:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
(1ος ΑΓΩΝΑΣ): Α.Ο. ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017 – Α.Π.Σ. ΠΡΩΤΕΑΣ.
(2ος ΑΓΩΝΑΣ): ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 – ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ.
(ΡΕΠΟ): Γ.Σ. ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ.
(3ος ΑΓΩΝΑΣ): Γ.Α.Ε.Τ. ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ – Α.Σ. ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ.
(4ος ΑΓΩΝΑΣ): Α.Ε.Μ. Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ – Κ.Ο.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ.
(ΡΕΠΟ): Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ.
(5ος ΑΓΩΝΑΣ): Σ.Κ. ΣΠΑΡΤΗ – ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ..
(ΡΕΠΟ): ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ.
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
(1ος ΑΓΩΝΑΣ): ΝΙΚΗΤΗΣ 2ου ΑΓΩΝΑ – ΝΙΚΗΤΗΣ 1ου ΑΓΩΝΑ.
(2ος ΑΓΩΝΑΣ): Γ.Σ. ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ – ΝΙΚΗΤΗΣ 3ου ΑΓΩΝΑ.
(3ος ΑΓΩΝΑΣ): ΝΙΚΗΤΗΣ 4ου ΑΓΩΝΑ – Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ.
(4ος ΑΓΩΝΑΣ): ΝΙΚΗΤΗΣ 5ου ΑΓΩΝΑ – Α.Σ.Τ.Η.Ρ. ΒΛΑΧΙΩΤΗ.
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
(1ος ΑΓΩΝΑΣ): ΝΙΚΗΤΗΣ 4 – ΝΙΚΗΤΗΣ 1
(2ος ΑΓΩΝΑΣ): ΝΙΚΗΤΗΣ 3 – ΝΙΚΗΤΗΣ 2.
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
(ΤΕΛΙΚΟΣ): ΝΙΚΗΤΗΣ 1 – ΝΙΚΗΤΗΣ 2.

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
(1ος ΑΓΩΝΑΣ): Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 – Α.Ε.Π.Σ. ΑΡΙΣ.
(2ος ΑΓΩΝΑΣ): Γ.Ε.Α. ΑΜΙΛΛΑ 2000 – ΚΟ.Μ. ΠΕΛΑΓΣΟΣ.
(ΡΕΠΟ): Α.Σ. Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ.
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
(1ος ΑΓΩΝΑΣ): Α.Σ. Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ – ΝΙΚΗΤΗΣ 2.
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:
(ΤΕΛΙΚΟΣ): ΝΙΚΗΤΗΣ 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ – ΝΙΚΗΤΗΣ 1.