Οι ομάδες της νέας Γ’ Εθνικής με Παναρκαδικό και Ερμή Μελιγούς

Πέμπτη, 24 Ιουνίου 2021 16:17
ΦΩΤΟ: ΦΩΤΗΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ.

Χωρίς να υπολογιστούν πιθανές έκτακτες συμμετοχές στη Γ’ Εθνική, οι ομάδες της νέας σεζόν θα είναι 86, που θα χωριστούν σε έξι ή επτά ομίλους, με γεωγραφικά κριτήρια.

Από την Αρκαδία, Παναρκαδικός και Ερμής Μελιγούς θα εκπροσωπήσουν το νομό μας στο απαιτητικό πρωτάθλημα.



Οι ομάδες της νέας Γ’ Εθνικής:

ΕΠΣ Ξάνθης: Άρης Αβατου, (Ορφέας Ξάνθης)

ΕΠΣ Έβρου: Αλεξανδρούπολη F.C.

ΕΠΣ Καβάλας: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Οφρυνίου, Νέος Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου

ΕΠΣ Δράμας: Πανδραμαϊκός

ΕΠΣ Σερρών: Απόλλων Παραλιμνίου

ΕΠΣ Μακεδονίας: Εθνικός Σοχού, Ηρακλής Αμπελοκήπων, Αγροτικός Αστέρας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης (Ποσειδών Μηχανιώνας)

ΕΠΣ Πέλλας: Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών

ΕΠΣ Ημαθία: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

ΕΠΣ Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς

ΕΠΣ Κοζάνης: ΦΣ Κοζάνη, ΑΕΠ Κοζάνης

ΕΠΣ Πιερίας: ΑΕ Καρίτσας, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου

ΕΠΣ Καρδίτσας: Ατρόμητος Παλαμά, (Αναγέννηση Καρδίτσας)

ΕΠΣ Λάρισας: Ηρακλής Λάρισας, Αετός Μακρυχωρίου, ΠΟ Ελασσόνας ΕΠΣ Τρικάλων: ΠΟ Φήκης

ΕΠΣ Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσσέας Διστόμου

ΕΠΣ Εύβοιας: Νέα Αρτάκη, Ηρακλής Ψαχνών

ΕΠΣ Θεσσαλίας: Θησέας Αγριάς, Δήμητρα Ευξεινούπολης, (Διαγόρας Στεφανοβικείου)

ΕΠΣ Φθιώτιδας: ΑΠΟ Αταλάντη

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: Παναγρινιακός, Αμβρακικός Λουτρού, Ναυπακτιακός Αστέρας

ΕΠΣ Γρεβενών: Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

ΠΕΣ Κέρκυρας: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου

ΕΠΣ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας

ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας: Τηλυκράτης Λευκάδας, (Αχέρων Καναλακίου)

ΕΠΣ Πειραιά: Εθνικός, Προοδευτική, Κερατσίνι, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς

ΕΠΣ Αθηνών: Ηλιούπολη, Χαραυγιακός, Φωστήρας, ΠΑΟ Ρουφ, Αγιος Ιερόθεος, (Πανιώνιος), (Κηφισιά)

ΕΠΣ Κυκλάδων: ΑΕ Μυκόνου

ΕΠΣΑΝΑ: Αήττητος Σπάτων, Κυανούς Αστέρας Βάρης, (Θύελλα Ραφήνας)

ΕΠΣ Αργολίδας: Ερμιονίδα, Φοίνικας Ν. Επιδαύρου

ΕΠΣ Λακωνίας: Άρης Σκάλας

ΕΠΣ Αρκαδίας: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς

ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός

ΕΠΣ Δωδεκανήσου: ΑΟ Πυλίου Κω

ΕΠΣΔΑ: Πανελευσινιακός, Ασπρόπυργος

ΕΠΣ Αχαΐας: Παναιγιάλειος, Διαγόρας Βραχνέικων

ΕΠΣ Ζακύνθου: Εθνικός Σκουλικάδου, (Ζάκυνθος)

ΕΠΣ Ηλείας: Αίας Γαστούνης, ΠΑΟ Βάρδα

ΕΠΣ Ηρακλείου: Γιούχτας, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, Αλμυρός Γαζίου, (Ηρόδοτος)

ΕΠΣ Λασιθίου: ΑΟ Αγίου Νικολάου, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας

ΕΠΣ Χανίων: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Άρης Σούδας

*Σε παρένθεση οι ομάδες που αγωνίζονται στα μπαράζ ανόδου