Η τοπική μπασκετική κίνηση του προσεχούς διημέρου (15-16/02)

Παρασκευή, 14 Φεβρουαρίου 2020 22:15

Η τοπική αγωνιστική δράση της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ περιλαμβάνει αρκετές αναμετρήσεις Αρκαδικού ενδιαφέροντος το προσεχές διήμερο. Παιχνίδια για την Α1 και Α2 τοπική κατηγορία αλλά και την Β’ φάση του παιδικού πρωταθλήματος. Φυσικά αυτό το διήμερο είναι προγραμματισμένη και η πρεμιέρα του γυναικείου πρωταθλήματος.

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα:



ΣΑΒΒΑΤΟ, 15/02/2020

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ ΗΜ. ΚΟΡΑΣΙΔ. ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 16:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ.
2 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.
3 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ. Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
4 ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ.-ΑΠΣ ΑΝΑΓ/ΣΗ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 19:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΒΟΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜ.
5 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 16:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
6 ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 20:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
7 ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ-ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ. Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 16:30 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.
8 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.

ΚΥΡΙΑΚΗ, 16/02/2020

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 16:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
2 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΒΦ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ Ι.
3 ΣΑΚ Ο ΑΤΛΑΣ-ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ.
4 ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛ. – ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 15:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ.
5 ΝΟ ΠΥΛΟΥ – ΑΠΟΜ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΠΥΛΟΥ 18:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ.
6 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ – ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ ΒΦ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
7 ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
8 ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ – ΑΠΟΕΛ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΑΡΕΟΠΟΛ. 15:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΒΟΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜ.
9 ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ – ΑΟ ΜΕΣ. 2017 Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΒΟΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜ.
10 ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΑΣ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 20:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΒΟΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜ.