Η τοπική δράση στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (21-23/05)

Σάββατο, 21 Μαΐου 2022 13:21

Η αγωνιστική δράση στο χώρο του τοπικού μπάσκετ συνεχίζεται με αγωνιστικές υποχρεώσεις για την τελευταία αγωνιστική της Α1 τοπικής κατηγορίας, αλλά και τα πρωταθλήματα παμπαίδων και μίνι. Σε επίπεδο Αρκαδικού ενδιαφέροντος ξεχωρίζουν τα σημερινά παιχνίδια του Πάνα που φιλοξενείται στην Καλαμάτα από τον Ευκλή, του Μεγαλόπολίτικου μεταξύ του Πολύβιου και του Πελασγού ΚΟΜ και του ΣΕΦΑ Αρκαδικού που θα φιλοξενήσει τον ΓΣ Μεσσήνης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:



ΣΑΒΒΑΤΟ (21/02/2022):

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ – ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ. Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 15:30 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
2 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ Γ.
3 ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 13:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ Μ.
4 ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ – ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 15:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ Μ., ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠ.
5 ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 17:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
6 ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 15:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
7 ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 15:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.
8 ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ-ΑΠΟΕΛ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 17:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.

ΚΥΡΙΑΚΗ (22/02/2022):

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΣΠΟΜ Ο ΕΥΚΛΗΣ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 15:00 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ.
2 ΣΑΚ Ο ΑΤΛΑΣ – ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 17:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.
3 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 19:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ.
4 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 21:00 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
5 ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017 – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠ. ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 16:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ.
6 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚ. ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 14:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ.
7 ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ – ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 14:30 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.
8 ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ-ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 16:30 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ.

ΔΕΥΤΕΡΑ (23/05/2022):

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΠΟΜ ΠΗΓΑΣΟΣ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ.
2 OLD STARS – ΥΑΛΟΤΕΧΝΙΚΗ ΒΑΣΙΛ. ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΑΖΙΚΟΥ ΑΘΛ/ΣΜΟΥ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 22:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ.
3 ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017 – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣ/ΝΗΣ 20:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ.
4 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΟ ΚΑΛ. 1980 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 17:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ.
5 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΜΙΝΙ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 19:30 ΑΚΤΙΠΗΣ – ΒΛΑΧ. ΟΔ.