Η τοπική δράση στον τοπικό μπασκετικό χώρο (19-20/09)

Παρασκευή, 18 Σεπτεμβρίου 2020 20:02

Έντονη αγωνιστική δράση περιλαμβάνεται στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ το προσεχές διήμερα με τη διεξαγωγή των πρωταθλημάτων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ. Το διήμερο περιλαμβάνει και παιχνίδια με Αρκαδικό ενδιαφέρον όπως και το ντέρμπι της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ για το Κύπελλο Ελλάδος γυναικών μεταξύ του ΑΠΣ Αρίς και της ΓΕΑ Άμιλλα 2000.

Η Σαββατιάτικη αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ έχει ως εξής:



Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΔΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ 15:30 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ ΣΠ.
2 ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ – ΑΠΟΜ Ο ΠΗΓΑΣΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ 17:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι., ΒΟΜΠΙΡΗΣ ΔΗΜ.
3 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:30 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚ.
4 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
5 ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017-ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣ/ΝΗΣ 18:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΣΟΥΜΠΛΗΣ ΠΟΛ.
6 ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. – ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣ/ΝΗΣ 20:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.
7 ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠΑΡ. – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 17:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
8 ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠΑΡ. – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 19:30 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
9 ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ – ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 16:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
10 ΑΣ ΛΑΚ. ΚΡΟΝΟΣ – ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
11 ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣ-ΑΠΟΕΛ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 17:30 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι-ΧΡ

Η Κυριακάτικη αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ – ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 ΚΥΠΕΛ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 14:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ.
2 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 16:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι.
3 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι.
4 ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΘΕΟΔ.
5 ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 18:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠ.
6 ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 20:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠ.
7 ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ – ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ. ΓΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΑΡΕΟΠΟΛ. 11:00 ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
8 ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ – ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ. ΓΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΑΡΕΟΠΟΛ. 13:30 ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
9 ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 16:30 ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
10 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ – ΑΑΕ Ο ΑΙΑΝΤΑΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 16:00 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι-ΧΡ
11 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ – ΑΑΕ Ο ΑΙΑΝΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:30 ΔΟΥΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι-ΧΡ