Ισοπαλία και για τους “μικρούς” του Αστέρα στο Αγρίνιο

Σε ένα παιχνίδι με εκπληκτική εξέλιξη, η ομάδα Κ19 του ΑΣΤΕΡΑ έφυγε με το ισόπαλο 2-2 από την έδρα του Παναιτωλικού.

Ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα από τα αριστερά η μπάλα κόντραρε στον Δημήτρη Θεοδωρίδη και κατέληξε στα δίχτυα. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ισοφάρισε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, συγκεκριμένα στο 47′ όταν μετά από ατομική προσπάθεια και γύρισμα του Τζίμα από τα αριστερά, ο Μιχόπουλος από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 1-1.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ στη συνέχεια πίεσε και δημιούργησε ευκαιρίες με τον Μιχόπουλο, τον Τζίμα και τον Δημήτρη Θεοδωρίδη, αλλά σε μια αντεπίθεση στο 87′ ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με δεύτερο αυτογκόλ, όταν στη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα κόντραρε στον Γουσέτη και κατέληξε στα δίχτυα.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ, όμως, δεν παράτησε τον αγώνα και απάντησε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Ανανιάδης με κεφαλιά έδωσε την ασίστ στον Δημήτρη Θεοδωρίδη κι εκείνος με ωραίο πλασέ στην κλειστή γωνία ισοφάρισε στο 2-2.