Ισοπαλίες για τις μικρές ομάδες του Αστέρα Τρίπολης

Γράφει ο Φώτης Αλεξόπουλος
Τρεις συνολικά ισοπαλίες ήταν ο απολογισμός του Σαββατοκύριακο για τις μικρές ομάδες του Αστέρα Τρίπολης. Αναλυτικότερα η ομάδα Νέων του Αστέρα Τρίπολης έμεινε στο ισόπαλο 1-1 στο Περιστέρι με τον Ατρόμητο. Σκόρερ για την ομάδα τη; Τρίπολης ήταν ο Συρεγγελάς, ενώ ο Βαζούκης είχε μεγάλη χαμένη ευκαιρία με δοκάρι. Στο Ηράκλειο η ομάδα Εφήβων του Αστέρα Τρίπολης αντιμετώπισε την αντίστοιχη ομάδα του Εργοτέλη με την οποία μοιράστηκε τους βαθμούς της ισοπαλίας στο μεταξύ τους 3-3. Σκόρερς για την ομάδα της Τρίπολης αναδείχθηκαν οι Καραμήτος, Τσιώλης μετά από εκτέλεση φάουλ, καθώς επίσης και ο Νάτσης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Τέλος αναφορικά με την παιδική ομάδα του Αστέρα η λευκή ισοπαλία ήταν το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης των μικρών με την αντίστοιχη ομάδα του Παναθηναϊκού. Σ’ ένα παιχνίδι που στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας είχε την καθολική υπεροχή στον αγωνιστικό χώρο ικανοποιώντας τους φίλους της ομάδας που παρακολούθησαν το παιχνίδι και το μόνο που έλειψε ήταν η επίτευξη ενός τέρματος.
Στο 55’ ο Πολυμενάκος βγήκε τετ α τετ με τον Ντουλάκη, αλλά ο τερματοφύλακας απέκρουσε με τα πόδια το πλασέ του, δύο λεπτά αργότερα η κεφαλιά του Χριστόπουλου έστειλε την μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του ΠΑΟ. Στο 65’ ο Κανελλόπουλος με δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Παναθηναικού, ενώ στο 70’ το δυνατό σουτ του Τερεζίου από το ύψος της μεγάλης περιοχής απέκρουσε σωτήρια ο Ντουλάκης και πάλι.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Καρακίτσος, Μπικάκου, Καφεντζής, Αντζουλάς, Χριστόπουλος, Γλέζος, Φωτόπουλος (71’ Μπασιώτης), Κανελλόπουλος, Κούβαλης (61’ Μανωλάκος), Ρούνης (48’ Πολυμενάκος), Τερεζίου.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ντουλάκης, Παλασκώνης, Μανιδάκης, Ζωγραφάκης, Σπίνος, Τουρούκης, Κουκουράβας, Καλομοίρης, Δουγένης, Σκεντεράι, Βενέτης, ενώ έπαιξαν και οι: Φραντζέσκος, Αντωνίου και Πετράι.