Ισόπαλος 2-2 ο Παναρκαδικός στο Βλαχιώτη

ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORTS IMAGES.

Μεγάλη ευκαιρία είχε ο Παναρκαδικός να φύγει από το Βλαχιώτη με τη νίκη απέναντι στον τοπικό Αστέρα, το απόγευμα της Κυριακής στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής για τον 8ο όμιλο, ωστόσο με κακή αντίδραση στο ματς στην επανάληψη περιορίστηκε στην ισοπαλία με σκορ 2-2.

Ο Παναρκαδικός το απόγευμα της Κυριακής ευτύχησε να προηγηθεί με σκορ 0-2 χάρη σε τέρματα των Τσιώλη στο 9’ και Γεωργόπουλου στο 16’. Στην επανάληψη όμως ο Αστέρας ανέβασε την απόδοσή του, πίεσε αισθητά τον Παναρκαδικό και κατάφερε να ισοφαρίσει με τέρματα του Καρνιάτη στο 72’ και Μπερδούση στο 81’. Οι «γηπεδούχοι» θα μπορούσαν να είχαν φτάσει μάλιστα και στη νίκη καθώς στην «επανάληψη» είχαν δοκάρι αλλά και μεγάλη στιγμή στο φινάλε.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κωνσταντίνος Ανδριανός (Αχαΐας).

ΒΟΗΘΟΙ: Σπήλιος Οικονόμου (Αχαΐας), Μιχαήλ Κακαφώνης (Αχαΐας).

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Αντωνία Κοκότου (Αργολίδας).

ΤΕΡΜΑΤΑ: 72′ Καρνιάτης, 81′ Μπερδούσης | 9′ Τσιώλης, 16′ Γεωργόπουλος.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κολλιάκος, Καρνιάτης, Παναγόπουλος Ι. | Κασάπης, Σεντεμέντες, Μουλιάτος, Καναβέτας.

ΑΠΟΒΟΛΕΣ: 82’ Σεντεμέντες.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ (Γιώργος Κετικίδης): Μάνος, Καρνιάτης, Κολλιάκος, Κότσαλης, Φονσάι, Χελιώτης (46’ Ολακούνλε), Λεϊμονίτης, Μπερδούσης, Σαμπατάκος, Χρήστου (81’ Καρακίτσος), Παναγόπουλος.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Α.Ο. (Αντώνης Μαυρέας): Ψυχογιός, Καναβέτας, Μπινιώρης, Σεντεμέντες, Σπίντζος, Κασάπης, Μουλιάτος (71’ Στρέμπας), Τσιώλης (90’+3’ Δαύρος), Γεωργόπουλος (89’ Μπαλάσης), Λυμπερόπουλος Ν. (90’ Σωτηρόπουλος), Σβίγγος.

Προηγούμενο άρθροΓ.Ντάισελμπλουμ:”Η Ελλάδα έχει κάποιο δίκιο να ζητά την μη περικοπή των συντάξεων”