Ήττα 2-0 ο Παναρκαδικός στο Κρανίδι

ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORTS IMAGES.

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας για τις ομάδες των οκτώ ομίλων το απόγευμα της Κυριακής 30/09 και στο 8ο όμιλο η ομάδα του Παναρκαδικού έδινε εκτός έδρας παιχνίδι στο Κρανίδι με την ομάδα της ΑΕ Ερμιονίδας. Ένα ματς δύσκολο εξ’ αρχής καθώς ο αντίπαλος ήταν πιο έτοιμος και με πιο έμπειρο ρόστερ.

Σ’ ένα ματς στο οποίο ο Παναρκαδικός δεν ήταν καλύτερος αλλά τουλάχιστον πάλεψε για το θετικό αποτέλεσμα, οι «γηπεδούχοι» επικράτησαν με σκορ 2-0 χάρη σε τέρματα των Τριμπόνια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 23’ και στο 81’ με τον Μακρίδη. Ο Παναρκαδικός προσπάθησε να κρατηθεί «ζωντανός» διατηρώντας το σκορ στο εύθραυστο 1-0 για περίπου 80 λεπτά, αλλά στο φινάλε οι παίκτες του κ. Στάικου κλείδωσαν τη νίκη.

Ο Παναρκαδικός προσπάθησε να λειτουργήσει όσο καλύτερα γινόταν ανασταλτικά και από εκεί και πέρα είχαν κάποιες ευκαιρίες με στημένες φάσεις στα μισά περίπου του α’ ημιχρόνου. Η ομάδα της ΑΕ Ερμιονίδας είχε αρκετές σημαντικές ευκαιρίες μετουσιώνοντας τις δύο από αυτές σε γκολ.

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Κρανιδίου.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σπυρίδων Λιάρος (Λακωνίας).

ΒΟΗΘΟΙ: Μάριος Καρβούνης (Μεσσηνίας), Παναγιώτης Σόβολος (Λακωνίας).

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Βασίλειος Αστερής (Κορινθίας).

ΤΕΡΜΑΤΑ: 23’ (πεν.) Τριμπόνιας, 81’ Μακρίδης.

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Θανάσης Στάικος): Αλευράς, Αρβανιτάκης (85′ Βασιλέρης), Τζιέρης, Μπιμπισίδης, Σαμαράς, Κορνελάτος (90′ Ρόμπολας), Πούτση, Τρέσα (70′ Γεωργακόπουλος), Τριμπόνιας (65′ Βιρβίλης), Μακρίδης, Καλογιάννης.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Αντώνης Μαυρέας): Παναρκαδικός (Μαυρέας): Ψυχογιός, Καναβέτας (Δαυρός), Μπινιώρης, Σεντεμέντες, Σπίντζος, Κασάπης, Μουλιάτος, Τσιώλης, Στρέμπας (Καπετανάκης), Λυμπερόπουλος (Γεωργόπουλος), Σβίγγος.