Ήττα από τον Δίωνα για το Σύλλογο Δρομέων

Την ήττα γνώρισε τελικά το απόγευμα της Κυριακής (13/02) ο Σύλλογος Δρομέων στην Κυπαρισσία απέναντι στον τοπικό Δίωνα με σκορ 72-68 παρέμεινε έναν βαθμό πάνω από την τελευταία δυάδα και τους Ήφαιστο Αχιλλέα και Δίων Κυπαρισσίας οι οποίοι ωστόσο έχουν παιχνίδι λιγότερο.

Αγωνιστικά οι «γηπεδούχοι» συντηρούσαν ένα σταθερό προβάδισμα στην αναμέτρηση στη διάρκεια του α’ ημιχρόνου για το 41-31 στο φινάλε. Στην επανάληψη οι Δρομείς παρουσιάστηκαν πιο ανταγωνιστικοί αλλά συνέχισαν να κυνηγούν στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του β’ μέρους. Στο φινάλε ωστόσο οι παίκτες του Ηλία Μπαλή πλησίασαν στο 70-68 στα 00’50’’, αλλά τελικά η ολική ανατροπή δεν επετεύχθη με τη νίκη να καταλήγει στην ομάδα του Συλλόγου Δρομέων με 72-68.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-15 (Α’), 39-31 (Β’), 55-50 (Γ’), 72-68 (Δ’).
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κωστής, Λιαρομάτης.
ΔΙΩΝ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ (Χρήστος Μυριούνης): Κωνσταντινόπουλος 10, Οικονόμου 16, Καμαρινός 11(2), Τζαλισβίλι 13(1), Καραγιάννης 9(1), Πολιτόπουλος 11(3), Ευαγγελούλης 2, Γιαννόπουλος.
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ (Ηλίας Μπαλής, Βασίλης Αλικάκος): Κοκκόρης 8(2), Καλούλλης 8(1), Μάντικος 11(1), Μπαλής 23(3), Αγγουράς 10, Σακελλαράκος, Καρλής, Σταματόπουλος 8(2).