Ήττα για την ανταγωνιστική ΑΕΚ Τρίπολης από τον ΑΟ Υπάτου

ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORTS IMAGES.

Την ήττα γνώρισε με 2-1 στη Θήβα επί της ΑΟ Υπάτου η ΑΕΚ Τρίπολης το απόγευμα της Κυριακής 08/03 στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Μια αναμέτρηση στην οποία παρ’ όλα αυτά η Αρκαδική ομάδα αποδείχθηκε ανταγωνιστική κατά διαστήματα και με λίγο μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα αλλά και ένα προσεκτικότερο ξεκίνημα στο ματς θα μπορούσε να είχε αποφέρει ακόμη και ένα ισόπαλο αποτέλεσμα.

Οι «γηπεδούχοι» ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση και ευτύχησαν να προηγηθούν με 2-0 με τέρματα του Σπηλιώτη στο 5ο λεπτό και του Καράι στο 29ο λεπτό. Στην επανάληψη η ΑΕΚ Τρίπολης μπήκε δυνατά και κατάφερε να μειώσει στο 49’ με το Αρδάμη, ενώ είχε και δοκάρι στο 50’ με τον Κολιόπουλο. Η συνέχεια δεν άλλαξε τις ισορροπίες με αποτέλεσμα να ολοκληρωθεί νικηφόρα το ματς για τους «γηπεδούχους» με σκορ 2-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δημήτριος Ατσικνούδας (Δωδεκαννήσου).

ΒΟΗΘΟΙ: Ιορδάνης Μημίδης (Αθηνών), Νικόλαος Ανδρέου (Αθηνών).

ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Στυλιανός Καραγιάννης (Φθιώτιδας).

ΤΕΡΜΑΤΑ: 5’ Σπηλιώτης, 29’ Καράι | 49’ Αρδάμης.

ΔΟΚΑΡΙΑ: 50’ Κολιόπουλος.

Α.Ο. ΥΠΑΤΟΥ (Π. Κωνσταντακόπουλος): Κουμής, Δέδες, Ντερτιλής, Οικονομόπουλος, Σπηλιώτης, Γκούμας, Σπέτσι, Καράι (58΄ Νικολακόπουλος), Παπαχαραλάμπους, Ποτουρίδης (92΄ Κακκαβάς), Σαχσανίδης (76΄Βασιλέρης)

Α.Ε.Κ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Κυριακόπουλος): Π. Κολοστούμπης, Πετρόπουλος, Κατής, Τσαλγιτζόπουλος, Μπακάμης, Μπαλάσης, Κοντογιαννόπουλος, Αρδάμης, Μπούσγας (76΄Σελεμίδης), Κολιόπουλος (92΄ Λαφογιάννης), Β. Κολοστούμπης (85΄ Μπίσιας).