Ήττα για την ΓΕΑ Άμιλλα στον Πειραιά

Την ήττα στις λεπτομέρειες γνώρισε η ομάδα της ΓΕΑ Άμιλλας 2000 στον Πειραιά απέναντι στην τοπική ομάδα του Ατρομήτου με σκορ 57-54. Σε μια αναμέτρηση η οποία εξελίχθηκε σε πραγματικό ντέρμπι, η Αρκαδική ομάδα είχε ευκαιρία να φύγει από μια σημαντική νίκη, ωστόσο κάποιες άστοχες επιλογές στη διάρκεια του ματς αλλά και η έλλειψη ηρεμίας σε κρίσιμα σημεία αποτέλεσαν λεπτομέρειες που στέρησαν μια νίκη.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο Καμινίων | 25/10/2020 (13:00)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:  Χαϊνά, Τσάλλας Γιαν.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-13, 24-27, 44-43, 57-54
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Χρυσοβελίδης): Καρρά 13, Ρούτση 4, Μαχλά, Καλογεροπούλου, Δρουμπούκη 2, Μάλαμα 14(3), Σακελλαρίου 2, Οικονομάκη 11 (1), Μπαρμπαλιά, Ορφανού 2, Τσέρου 9.
Γ.Ε.Α. ΑΜΙΛΛΑ 2000 (Τσουκαλάς): Σαραντοπούλου 2, Μανιατά 6(1), Τσουκαλά Αν.-Π. 15, Μαγγλάρη, Κουφογιάννη 8(2), Μπαρμπαγιαννίδη, Τριχονίδη 3, Παπούτση, Παναγιωτοπούλου, Τσουκαλά Χ.,