Ήττα για τον Παναρκαδικό στο φιλικό με τον Ερμή Μελιγούς

Ένα δυνατό φιλικό ματς πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Κυριακής (10/10) στο γήπεδο της Τεγέας με την ομάδα του Παναρκαδικού να αντιμετωπίζει τον Ερμή Μελιγούς. Οι δύο ομάδες της Αρκαδίας στα πλαίσια της προετοιμασίας τους αναμετρήθηκαν μεταξύ τους σ’ ένα αρκετά ενδιαφέρον σε ρυθμό και φάσεις στην επανάληψη ματς, στο οποίο ο σύλλογος της Κυνουρίας επικράτησε τελικά με σκορ 0-1.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο πρώην ποδοσφαιριστής του Παναρκαδικού, Γιάννης Τσιώλης με εύστοχο πλασέ. Η αναμέτρηση πάντως επιφύλαξε καλές στιγμές και από τις δύο ομάδες που ωστόσο δεν μετουσιώθηκαν σε άλλα τέρματα.

Τόσο ο Παναρκαδικός όσο και ο Ερμής Μελιγούς πραγματοποίησαν αρκετές δοκιμές τόσο σε θέματα τακτικής όσο και σε πρόσωπα, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι οι «πράσινοι» παρατάχθηκαν με αρκετές απουσίες βασικών παικτών στη συγκεκριμένη συνάντηση.

Στο α’ μέρος μεγάλη στιγμή ήρθε από το τον Μπάξτον που πέρασε όποιον βρήκε αλλά το πλασέ του απέκρουσε ο Μάνος. Στην επανάληψη οι δύο ομάδες είχαν πολλές καλές στιγμές. Στο 46’ και στο 56’ ο Παναρκαδικός με το Λαζαρίδη έχασε καλή στιγμή. Μάλιστα στο 62’ οι «πράσινοι» είχαν τριπλή ευκαιρία σε κενό τέρμα να σκοράρουν, ωστόσο οι αντίπαλοι αμυντικοί εξουδετέρωσαν με υπεράνταση τον κίνδυνο.

Αρκετά καλές ευκαιρίες είχε ο Ερμής στο 69’ και το 71’ για να σκοράρει τελικά με τον Τσιώλη ύστερα από μπαλιά του Μπάξτον, ενώ στο 86’ ο σκόρερ του μοναδικού τέρματος αστόχησε με κοντινή κεφαλιά για ένα δεύτερο γκολ.

Προηγούμενο άρθροΟι αναγνώστες εφημερίδων προτίθενται να πληρώσουν πιο ακριβά για την εφημερίδα τους προκειμένου να διατηρηθεί η ποιότητα
Επόμενο άρθροΠροβληματισμός και προσπάθεια για εύρεση χορηγών τα συμπεράσματα από την έκτακτη ΓΣ του Παναρκαδικού