Ήττα για τον Παναρκαδικό…στο σπίτι του!

Φωτο: alex*f sport images

Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας έχει μπει πλέον στην τελική του ευθεία και το απόγευμα της Κυριακής διεξήχθη η 25η αγωνιστική. Η ομάδα του Παναρκαδικού καλούνταν να υποδεχθεί την ομάδα του ΑΟ Λουτρακίου και να διεκδικήσει τη νίκη μετά την εκτός έδρας ήττα στην Πάτρα από την πρωτοπόρο Παναχαϊκή. Μία αναμέτρηση στην οποία η ομάδα της Κορινθίας ήθελε περισσότερο τη νίκη, αφού μέχρι πριν την έναρξη της αναμέτρησης στο Δημοτικό γήπεδο Παναρκαδικού βρισκόταν μόλις δύο βαθμούς πάνω από τη γραμμή του υποβιβασμού. Αυτό φυσικά δεν σήμαινε ότι και ο Παναρκαδικός δεν ήθελε τη νίκη στο ματς.

Εκ του αποτελέσματος η ομάδα του Λουτρακίου αξιοποιώντας το γκολ του 22ου λεπτού με κεφαλιά από τον Μάγγο, κατάφερε να φτάσει τελικά στην επικράτηση με σκορ 0-1. Σ’ ένα παιχνίδι στο οποίο στο πρώτο ημίχρονο οι «πράσινοι» αποδείχθηκαν αναποτελεσματικοί στη δημιουργία φάσεων και ευκαιριών, ενώ στην επανάληψη λόγω των πολλών καθυστερήσεων ο καθαρός χρόνος παιχνιδιού ήταν λίγος με αποτέλεσμα κυρίως η ομάδα της Τρίπολης να μην μπορέσει σε κανένα σημείο να αποκτήσει ικανοποιητικό αγωνιστικό ρυθμό με τον οποίο θα μπορούσε ίσως να φτάσει στη δημιουργία καλών στιγμών και ενδεχομένως στην αποφυγή της ήττας.

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό γήπεδο Παναρκαδικού.
ΚΑΙΡΟΣ: Αίθριος.
ΘΕΑΤΕΣ: 100-140.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ευστράτιος Μαχαίρας (Αθηνών).
ΒΟΗΘΟΙ: Δημήτριος Σταυρόγλου (Αθήνών), Παναγιώτης Παναγάκης (Λακωνίας).
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Ανδρέας Μιχαλακέας (Μεσσηνίας).
ΤΕΡΜΑΤΑ: 22′ Μάγγος.
ΔΟΚΑΡΙΑ: 31′ Παπαναστασίου.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 83′ Δήμος | 27′ Παναγόπουλος, 90’+2′ Παναγόπουλος.
ΑΠΟΒΟΛΕΣ: 90’+2′ Παναγόπουλος.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Α.Ο. (Γιώργος Αντωνόπουλος): Ψυχογιός, Πετρόπουλος (81′ Μέλλος), Γκρόσιος, Αρώνης, Μπίσσιας, Κυριακόπουλος, Πούτσι (54′ Βελισσάρης), Δήμος, Σαλαπάτας Τελ., Καδάς, Κολλιόπουλος (73′ Καραμήτος).

Α.Ο. ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Νίκος Μεσολόγγης): Διαμαντής, Χουστουλάκης, Παπαναστασίου, Παναγόπουλος, Τσορμπατζάκης, Νικολάου, Γουλάς (90′ Γεωργούλιας), Μάγγος, Κωβαίος (89′ Σιώκος), Αποστολάκης, Ζερβός.