Ήττα με 65-56 ο Πολύβιος στον 1ο τελικό της Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Την ήττα γνώρισε ο Πολύβιος ΑΕΜ στον 1ο τελικό της Α1 κατηγορίας ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, στο κλειστό γυμναστήριο της Τέντας απέναντι στην Καλαμάτα ’80. Κομβικό διάστημα του αγώνα αποτέλεσε το β’ δεκάλεπτο, στο οποίο οι «γηπεδούχοι» επικράτησαν με επί μέρους 28-8, κλείνοντας το ημίχρονο με το σκορ στο 46-23.

Στην επανάληψη ο Πολύβιος ήταν αρκετά ανταγωνιστικός, αλλά δεν κατάφερε να ανατρέψει την σε βάρος του κατάσταση, με αποτέλεσμα να ηττηθεί με σκορ 65-56. Η σειρά διαμορφώνεται σε νίκες στο 2-1 για την Καλαμάτα ’80 και ο Πολύβιος πλέον απέχει δύο νίκες από τον τίτλο.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Νάστος, Τσιμπούρης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-15 (Α’), 46-23 (Β’), 52-36 (Γ’), 65-56 (Δ’).
ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80 (Αλέξης Κορογώνας): Χαντζής, Χρονόπουλος 13(1), Γεωργουλάκος, Αλεξανδρόπουλος 12(2), Αναγνωστόπουλος 6, Μαθιόπουλος, Μουργής 15(3), Κοντόπουλος, Κομπότης 10, Παυλόπουλος 9, Αναστασόπουλος, Μήλας.
ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΑΕΜ (Δημήτρης Θεοδωρόπουλος): Μιέστρι, Ανδριόπουλος, Τζιουβέλης 19(2), Τρυφωνόπουλος 13(2), Διαμαντόπουλος, Θεοδωρόπουλος 2, Κωτσόπουλος 3, Σιαμπής, Κυριακόπουλος 2, Κουτίβας 17.

Προηγούμενο άρθροΟλοκληρώθηκαν οι εργασίες του 13ου τακτικού συνεδρίου της ΟΝΝΕΔ
Επόμενο άρθροΣημεία δωρεάν ελέγχου Covid-19 από τον ΕΟΔΥ στην Αρκαδία (6/6)