Ήττα ο Παναρκαδικός στη Βάρδα

panarkadikos...

Επιμέλεια: Βασίλης Καραχάλιος

Ο Παναρκαδικός ταξίδευε για ακόμη μια φορά στην Ηλεία αντιμετωπίζοντας τον ΠΑΟ Βάρδας για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής, με στόχο να πάρει το πρώτο διπλό στη Βάρδα.

Η ομάδα του Γιώργου Αντωνόπουλου μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση έχοντας ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ, όπου η μια ήταν και δοκάρι. Η γηπεδούχοι όμως είχαν απάντηση και στο 39΄προηγήθηκαν 1-0. Βέβαια, ο ΠΑΟ Βάρδας είχε κι άλλη ευκαιρία προς τη λήξη του ημιχρόνου να πετύχει και δεύτερο τέρμα.

Το ”τριφύλλι” στο δεύτερο μέρος μπήκε το ίδιο δυνατά όπως στο πρώτο, άλλα η ομάδα της Βάρδας είχε κλειστεί καλά, αφήνοντας λίγα περιθώρια στο Παναρκαδικό να γίνει απειλητικώς. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο καλές στιγμές να φτάσουν στην ισοφάριση.

Να σημειώσουμε ότι ο Παναρκαδικός έχει και παράπονα από την διαιτησία, καθώς στο 90΄λεπτό ο Ν. Λυμπερόπουλος ανατράπηκε στη μεγάλη περιοχή, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να μην δίνει τίποτα.

ΠΑΟ Βάρδας: Καπούταγλης, Λιόσης, Καρούτης, Νικολόπουλος, Δημητρίου, Ανδριέλος, Γ. Πολίτης, Ντόμας (92′ Παλιάτσας), Μελετίδης (68′ Καλογερόπουλος), Κωνσταντινίδης (89′ Κουριαλάς), Π. Πολίτης

Παναρκαδικός: Χότζιτς, Τσέκος (53′ Ομπόσου), Μπούτας (77′ Μπινιώρης), Μπαξεβάνος (82′ Γιουκούδης), Νάνος, Κυριακόπουλος, Νάτσης (58′ Δ. Λυμπερόπουλος), Ν. Λυμπερόπουλος, Στρέμπας, Καδάς, Συρεγγέλας