Ήττα παρά την διάθεση του Παναρκαδικού στο Περιστέρι

Το απόγευμα της Κυριακής (23/01) ο Παρκαδικός φιλοξενήθηκε στο Περιστέρι από τον Άγιο Ιερόθεο, σ’ ένα ματς στο οποίο οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη για διαφορετικούς λόγους. Η Αθηναϊκή ομάδα αποδείχθηκε ότι ήθελε περισσότερο τη νίκη και κατάφερε να φτάσει στη νίκη με σκορ 3-2.

Ένα ματς στο οποίο οι παίκτες του Παναρκαδικού αιφνιδιάστηκαν στο ξεκίνημα με δύο γρήγορα τέρμα στο 9’ με τον Τσιμπόκα και στο 13’ με τον Κωτσερίδη. Ο Παναρκαδικός αντέδρασε προσωρινά με γκολ του Γλέζου στο 17’ για το 2-1. Το σκορ αυτό διατηρήθηκε μέχρι το ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Παναρκαδικός πάλεψε για την ισοφάριση. Είχε καλές στιγμές, όπως και οι «γηπεδούχοι». Ο Άγιος Ιερόθεος «κλείδωσε» τη νίκη στο 86’ μετά από γκολ του Κωτσερίδη. Στο φινάλε ο Παναρκαδικός διαμόρφωσε το τελικό 2-3 με τον Καμπεράι στο 90’.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ραφαήλ Τριανταφύλλου (Αργολίδας).
ΒΟΗΘΟΙ: Κωνσταντίνος Γκουριώτης (Αργολίδας), Παύλος Δημητρόπουλος (Αργολίδας).
ΤΕΡΜΑΤΑ: 9’ Τσιμπόκας, 13’ Κωτσερίδης, 86’ Κωτσερίδης | 17’ Γλέζος, 90’ Καμπεράι.
ΔΟΚΑΡΙΑ: 50’ Αλέμης.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 39’ Σιμάκου, 77’ Τσιμπόκας | 77’ Κυριάζος.
ΑΠΟΒΟΛΕΣ:
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Πέτρος Ζουρούδης): Σφύρλας, Σιμάκου, Καψής, Καρδάμης, Μενάι, Κυριαζής, Κωτσερίδης (87’ Αποστολόπουλος), Γκολφινόπουλος (71’ Μπαλωμένος), Τσιμπόκας (87’ Τσάπουρας), Μουστάκης (56’ Σελμανάι), Χολέβας (46’ Μάτι).
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΑΟ (Σάββας Καριπίδης): Πλατής, Λιακόπουλος, Κυριάζος, Αλέμης, Νάνος, Πούτσι, Καλογεράκης (71’ Τσόφλιας), Γεωργόπουλος (89’ Μπαριτάκης), Καμπεράι, Γλέζος, Κολιόπουλος.

Προηγούμενο άρθροΟ Δήμαρχος Άργους Μυκηνών διέγραψε συνεργάτη του για την υπόθεση του βιασμού της 24χρονης
Επόμενο άρθροΠάγωσε η Τρίπολη! Δείτε πόσο έδειξε το θερμόμετρο!