Ήττα στη Θήβα για τον Παναρκαδικό

Φωτο αρχείου: alex*f sport images

Η προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας όσον αφορά τον 3ο όμιλο διεξαγόταν το απόγευμα της Κυριακής και ο Παναρκαδικός καλούνταν να αντιμετωπίσει στη Θήβα την τοπική ομάδα με σκοπό μια καλή εμφάνιση και ένα θετικό αποτέλεσμα. Μία αναμέτρηση στο φινάλε της σεζόν που δεν περιλάμβανε υψηλό αγωνιστικό κίνητρο για τους «πράσινους». Αυτό φάνηκε στη διάρκεια της αναμέτρησης του αγώνα της Κυριακής.

Αγωνιστικά η ομάδα της Τρίπολης αιφνιδιάστηκε στο ξεκίνημα αφού οι «γηπεδούχοι» κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 12’ με τον Μπέκα. Η αντίδραση πάντως σ’ αυτό το πρώτο τέρμα ήρθε στο 18’ όταν μετά από κέρδισμένο πέναλτι ο Καδάς ισοφάρισε σε 1-1. Η εικόνα του ματς αποδείχθηκε σχετικά ισορροπημένη στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες.

Στο β’ ημίχρονο ωστόσο η ομάδα της Θήβας αποδείχθηκε πιο ουσιαστική και κατάφερε όντας πιο αποτελεσματική στην επανάληψη να πάρει τη νίκη. Συγκεκριμένα στο 51’ ο Αργυρίου ήταν ο παίκτης που έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του με 2-1, ενώ στο 70’ ο Σπανός «σφράγισε» ουσιαστική τη νίκη της ομάδας του με τελικό 3-1.

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό στάδιο Θήβας.
ΚΑΙΡΟΣ: Αίθριος.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Νικόλαος Φωτόπουλος (Αθηνών).
ΒΟΗΘΟΙ: Αντώνης Κασιμάτης (Αθηνών), Παναγιώτης Γεωργακόπουλος (Αθηνών).
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Αθανάσιος Κλει
ΤΕΡΜΑΤΑ: Αθανάσιος Κλειτσάκης (Φθιώτιδας).

ΑΟ ΘΗΒΑ (Τάκης Πλατής): Κουτσούμπας, Τσατσαρώνης, Ευθυμίου, Χατζηλάμπρος, Κότωρος, Αργυρίου (80′ Μαλισόβας), Μαυρόπουλος, Σπανός (85′ Γεωργίου), Μπέκα, Τόσκα (61′ Κατσογιάννης).

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γιώργος Αντωνόπουλος): Ψυχογιός, Μαργαρίτης, Γκρόσιος (55′ Καναβέτας), Πούτση, Γκίτζιας, Κυριακόπουλος, Π. Σαλαπάτας (75′ Αρώνης), Βελισσάρης, Γιουκούδης (65′ Τ. Σαλαπάτας), Καδάς, Κολλιόπουλος.

Προηγούμενο άρθροΗ Δόξα έκανε το καθήκον της αλλά…