Ήττα στην Τρίπολη για τους Δρομείς από το Π. Φάληρο

ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORTS IMAGES.

Συνέχεια στις αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας του Συλλόγου Δρομέων στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας το απόγευμα της Κυριακής 01/12 για την 7η αγωνιστική η οποία κλήθηκε να αντιμετωπίσει την ιδιαίτερα ανταγωνιστική ομάδα του Παλαιού Φαλήρου. Την Κυριακή στο κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Τρίπολης η ομάδα της Τρίπολης αν και αντέδρασε μέχρι ένα σημείο στο ματς, στη συνέχεια πλήρωσε τις κακές επιλογές στην επίθεση, αλλά κυρίως την πολύ καλή κυκλοφορία και αποτελεσματικότητα της ομάδας της Αττικής στην επίθεση. Αποτέλεσμα η διαφορά να αυξηθεί από τη β’ περίοδο και ύστερα και να μην αποφευχθεί η ήττα με σκορ 60-76.

Το ξεκίνημα ήταν καλό για τους Δρομείς σ’ ένα ισορροπημένο α’ δεκάλεπτο. Ακόμη και στο ξεκίνημα του β’ δεκαλέπτου οι Δρομείς είχαν προβάδισμα αλλά στη συνέχεια το Παλαιό Φάληρο με διαδοχικά τρίποντα αύξησε το προβάδισμα κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο με 25-31.

Στην επανάληψη οι «φιλοξενούμενοι» ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματικοί και κατάφεραν να ελέγξουν απόλυτα την αναμέτρηση και με μεγάλη παραγωγικότητα στην επίθεση κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά σε μη αναστρέψιμα επίπεδα. Μετά το 39-59 της γ’ περιόδου το φινάλε είχε διαδικαστικό χαρακτήρα για το να ολοκληρωθεί το ματς με το σκορ στο 60-76.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρεσταινίτης, Κουτσοδήμος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-14 (Α’), 25-31 (Β’), 39-59 (Γ’), 60-76 (Δ’).

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ (Ηλίας Μπαλής, Βασίλης Αλικάκος): Χατζόπουλος 7, Χρονόπουλος 3, Καλούλης 2, Παππάς, Νταγιάντης, Μικρός 4, Σακελλαράκος 1, Αγγουράς 6, Σπυράκος 12(2), Μπουρής 15(4), Καρλής 1, Μπαλής 9.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Α. Παπαδάτος): Βαλιώτης 6(2), Βαϊδάκης 5(1) , Μαυροειδής, Πρόγκας 8(2), Γραμματικός 7(1), Τσορματσιόγλου 9, Βούζας 6(2), Σολωμός 18, Αγγελόπουλος 13(3), Τσαπρούνης, Λάμπρου 1, Ανδρεάτος 3(1).

Προηγούμενο άρθροΣπουδαία νίκη – ανάσα ο Παναρκαδικός!
Επόμενο άρθροΤα αποτελέσματα στα Κυριακάτικα (01/12) ματς των τοπικών της Αρκαδίας