Ήττα στις λεπτομέρειες στην Πάτρα και υποβιβασμός για το Σύλλογο Δρομέων

Πριν λίγο ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Συλλόγου Δρομέων στην Πάτρα επί του «γηπεδούχου» ΑΟ Γλαύκου, όπου μετά από ένα συναρπαστικό ματς το οποίο κρίθηκε στην παράταση η ομάδα της Τρίπολης ηττήθηκε με σκορ 75-73.

Η ήττα αυτή συνεπάγεται και υποβιβασμό τελικά στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, αν και οι «κυανοκίτρινοι» πάλεψαν για την παραμονή τους μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο της σεζόν. Την παραμονή τελικά εξασφάλισε ο Δίωνας Κυπαρισσίας που επιβλήθηκε του Ηφαίστου/Αχιλλέα με σκορ 64-63 στην παράταση χάρη σε τρίποντο στη λήξη του αγώνα από τον Καμαρινό.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-19 (Α’), 34-42 (Β’), 54-55 (Γ’), 67-67 (Γ’), 75-73 (Δ’).
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ (Σ. Γκοργκόρης, Ν. Πολίτης): Τσακίρης 25(2), Διαμαντόπουλος 10(1), Σταθόπουλος 8(2), Ροκανάς 3(1), Παρασκευόπουλος 2, Παλλαδινός 9(1), Σιδάς 4, Σταυρής 13, Χουλιάρας 1.
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ (Ηλίας Μπαλής, Βασίλης Αλικάκος): Κόκκορης 7, Μαντίκος 15(3), Καλαμπόγιας, Μπαλής 20(2), Σπυράκος, Αγγουράς 19, Σακελλαράκος 5(1), Καρλής 7, Σταματόπουλος.

Προηγούμενο άρθροΥπ. Εργασίας: Πότε καταβάλλονται οι συντάξεις Μαΐου