Ηττήθηκαν οι παγκορασίδες του ΑΣΠΕΤ από την ΓΕ Ναυπλίου

ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORTS IMAGES.

Ακόμη μια αγωνιστική υποχρέωση καλούνταν να δώσει το απόγευμα της Κυριακής η ομάδα του ΑΣΠΕΤ Τρίπολης, στα πλαίσια της Β’ φάσης του πρωταθλήματος Παγκορασίδων της ΕΣΠΕΠ. Αντίπαλος στο κλειστό του ΔΑΚ Τρίπολης ήταν ηυ δυνατή και πιο έμπειρη ομάδα της ΓΕ Ναυπλίου, η οποία και επιβλήθηκε τελικά με σκορ 0-3 σετ.

Η ομάδα της Αργολίδας στηρίχθηκε στο πολύ καλό ξεκίνημα στο ματς και στο πρώτο σετ όπου και επιβλήθηκε εύκολα με 15-25. Στη συνέχεια η ΓΕΝ κατάφερε να διατηρήσει ένα προβάδισμα ασφαλείας καταφέρνοντας να κατακτήσει και το δεύτερο σετ με σκορ 18-25. Το τρίτο σετ βρήκε τον ΑΣΠΕΤ αρκετά ανταγωνιστικό να προηγείται σε μεγάλα διαστήματα του παιχνιδιού, αλλά δυστυχώς για τις «γηπεδούχες» τα καθοριστικά λάθη δεν τους επέτρεψαν να φτάσουν στην κατάκτηση του, με αποτέλεσμα την ήττα με σκορ 0-3.

ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο ΔΑΚ Τρίπολης | 03/06/2018 (19:00).

ΘΕΑΤΕΣ: 30-40.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βαρλόκωστας, Δοξαράς.

ΣΕΤ: 15-25, 18-25, 23-25.

ΑΣΠΕΤ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Χρονόπουλος, Πεντεφούντη): Μαρίνη, Κοπίτα, Αλεξοπούλου, Καραλέκα, Τριάντου, Ζάβου, Χρονοπούλου, Φωτοπούλου, Σιακωτού, Σιάννα.

ΓΕ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (Διαμαντή Κ.): Μάντσιτς, Σπυριδή, Γεωργίου, Αγγέλαινα, Παλάσκα, Μακρή, Μπάρλα, Λαπαθιώτη, Σιατερλη, Δεσύλλα, Σταθογιαννοπούλου, Σαββοπούλου.

Προηγούμενο άρθρο«Στηρίζουμε τον Περιφερειάρχη Πελ/σου όσο στηρίζουμε και την ηγεσία της ΝΔ»