Ηττήθηκε και στον Υμηττό ο Αρκαδικός 91-65 από τον Αμύντα

ΦΩΤΟ: ALEX*F SPORT IMAGES.

Συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στο χώρο της Α2 Εθνικής κατηγορίας το απόγευμα του Σαββάτου 31 Μαρτίου με τη διεξαγωγή της 24ης αγωνιστικής. Μια αγωνιστική ημέρα που περιλάμβανε σημαντικά παιχνίδια σε ότι έχει να κάνει με τις «μάχες» της κορυφής και της «ουράς» στο πρωτάθλημα. Το απόγευμα του Σαββάτου στο κλειστό γυμναστήριο Υμηττού η ομάδα του Αρκαδικού φιλοξενήθηκε από την ιδιαίτερα ανταγωνιστική ομάδα του Αμύντα από την οποία τελικά και υποτάχθηκε με σκορ 91-65.
Αγωνιστικά ο Αρκαδικός για ακόμη ένα εκτός έδρας ματς αποδείχθηκε μη ανταγωνιστικός φτάνοντας σε μια εύκολη ήττα. Οι «κυανόλευκοι» αποδείχθηκαν αρκετά κακοί αμυντικά στη συγκεκριμένη αναμέτρηση, με αποτέλεσμα να «κυνηγούν» στο σκορ σε όλη τη διάρκειά της. Αν και στο α’ ημίχρονο ο ΣΕΦΑ βρήκε λύσεις στην επίθεση αντιμετωπίζοντας εν’ μέρει το πρόβλημα στην άμυνα και μένοντας σχετικά κοντά στο σκορ, στην επανάληψη το ξεκίνημα ήταν «καταστροφικό» επιθετικά με αποτέλεσμα, οι «γηπεδούχοι» να «κλειδώσουν» τη νίκη.
ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΟ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 91-65
ΓΗΠΕΔΟ: Κλειστό γυμναστήριο Υμηττού.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-20 (Α’), 49-38 (Β’), 72-42 (Γ’), 91-65 (Δ’).
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κατραχούρας-Δαρλαμήτσος-Καρακάσης
ΑΜΥΝΤΑΣ Α.Ο. (Ζαβός): Ζούπας 6, Πίνης 10(3), Τοπάλι 12(1), Διαμαντόπουλος 14(3), Βογιατζής 2, Βαρδιάνος 6(1), Κερασοβίτης 13(3), Κουκουνιάς 16(4), Μανσαράι 5, Κάπρης 2, Καλδής 2, Καμπούρης 3(1).
ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Δεσποτάκης): Παππάς, Βλάχος 5(1), Λυμπερέας, Σίνης 2, Μούκας 4, Προδρόμου 4, Μαραγκάκης, Τζάιδας 9, Πελτιέρ 7, Γαρμπής 8, Αποστολίδης 14(2), Τζουγκαράκης 9.

Προηγούμενο άρθροΠρωταθλητής ο Πανθυρεατικός!
Επόμενο άρθροΤις προτάσεις της για το ψηφιακό ραδιόφωνο κατέθεσε η Ένωση Δημοτικών ΜΜΕ στο Γ.Γ. Ενημέρωσης Λ. Κρέτσο