Κέρκυρα – Αστέρας Τρίπολης 0-0…

ΚΕΡΚΥΡΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 0-0.

ΒΑΛ’ ΤΟ ΡΕ ΗΛΙΑ!

Για την 17η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας ο Αστέρας Τρίπολης πήρε τον πρώτο του βαθμό εκτός έδρας φέτος, μετά το 0-0 εκτός έδρας με την Κέρκυρα. Μεγάλη ευκαιρία είχε ο Ηλίας Σολάκης στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων για να δώσει τη νίκη στους Αρκάδες αλλά ο Γκαλίνοβιτς τον νίκησε!

Δυνατός άνεμος στο γήπεδο. Στο πρώτο μέρος ο αέρας είναι υπέρ της Κέκρυρας.

8′ καλή στιγμή Αστέρα. Τσαμπούρης δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, ο Γκαλίνοβιτς αποκρούει.

13′ ευκαιρία Αστέρα. Νέο καλό σουτ Τσαμπούρη, ο Γκαλίνοβιτς χάνει τη μπάλα κι αυτή περνάει λίγο πάνω από την εστία κόρνερ

16′ απευθείας εκτέλεση κόρνερ Γραμμόζη, με τον αέρα η μπάλα πάει προς την εστία, με δυσκολία διώχνει ο Χακόμπο

19′ κεφαλιά Φορμίκα άουτ

25′ κεφαλιά Ιωάννου από κοντά άουτ

37′ γύρισμα στην περιοχή από Μπρέσκα, κίνηση Ράγιος, σουτ με το δεξί από πλάγια, ο Γκαλίνοβιτς σε κόρνερ

Λήξη ημιχρόνου

Β’ ημίχρονο

48′ γύρισμα Ράγιος, ο Τσαμπούρης είχε την ευκαιρία αλλά χάνει το κοντρόλ

49′ κίτρινη Αργυρόπουλος

52′ προσπάθεια Αγρίτη η μπάλα άουτ

55′ σουτ Πουλίδο άουτ

56′ 1η αλλαγή Αστέρα. Σολάκης αντί Μπρέσκα

60′ 1η αλλαγή Κέρκυρας. Καλαντζής αντί Γιάντση

63′ κίτρινη Ιωάννου

66′ κίτρινη Τσαμπούρης

68′ 2η αλλαγή Αστέρας. Αλβάρεζ αντί Περόνε

69′ ευκαιρία Κέρκυρας. Αγρίτης σουτ απέναντι από Χακόμπο, η μπάλα ψηλά άουτ

72′ κίτρινη Γκουστάβο

74′ 2η αλλαγή Κέρκυρας. Τσίγκας αντί Ιωάννου

75′ μικρή διακοπή στο ματς από το Γιάχο λόγω υβριστικών συνθημάτων

76′ φάουλ από Τσαμπούρη, Γκαλίνοβιτς μπλοκάρει

82′ πάλι ο Αγρίτης στην περιοχή, πιάνει αδύναμο σουτ ο Χακόμπο μπλοκάρει

82′ 3η αλλαγή Αστέρας. Χούλι αντί Φορμίκα

85′ κίτρινη Αγρίτης για θέατρο. Ο Τσαμπούρης τον κρατούσε έξω από την περιοχή, τον άφησε εντός περιοχής, ο Αγρίτης έπεσε, δεν υπάρχει τίποτα

89′ 3η αλλαγή Κέρκυρας. Μπάρκογλου αντί Αγρίτη

90′ κίτρινη Σολάκης

92′ τεράστια ευκαιρία Αστέρα. κεφαλιά-πάσα Χούλι, ο Σολάκης μέσα στην περιοχή, ντριμπλάρει τον Γκαλίνοβιτς, πλασάρει όμως ο Κροάτης αποκρούει σε κόρνερ

93′ κεφαλιά Μαρτίν άουτ