Λαμπρόπουλοι και Παπαγιαννόπουλος της ΑΕΚ Τρίπολης Τένις με πρωτιές στο Άργος

Οι σπουδαίες καλοκαιρινές εμφανίσεις συνεχίζονται για την αγωνιστική ομάδα του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης. Σε ένα ακόμα τουρνουά όπου συμμετείχαν αθλητές μας κατάφεραν να φέρουν διακρίσεις για μια ακόμη φορά στην Τρίπολη. Πιο συγκεκριμένα τα αδέρφια Λαμπρόπουλοι (Άγγελος και Μιχάλης) καθώς και ο Παπαγιαννόπουλος Νίκος κατέκτησαν την 2η , την 3η και την 1ηθέση στο consolation draw  στο 7ο Open Junior Athlisis Cup 2018 αντίστοιχα.

Σε 32άρι ταμπλό τα αδέρφια Λαμπρόπουλοι πέρασαν επιτυχώς τρεις γύρους στο ταμπλό, πριν βρεθούν σε εμφύλια οικογενειακή μάχη στα ημιτελικά, όπου το αποτέλεσμα κρίθηκε στις λεπτομέρειες και ύστερα από ανατροπή στο σκορ, σε 1,5 ώρα παιχνίδι υπέρ του Μιχάλη (24, 42 11-9). Ο Μιχάλης φανερά καταβεβλημένος από την κούραση του ημιτελικού δεν κατάφερε να αποδώσει τα αναμενόμενα στον τελικό και ηττήθηκε από τον Κακουρίδη με 42, 40.

Από την άλλη ο Παπαγιαννόπουλος στο Consolation Draw κατέκτησε την 1η θέση κερδίζοντας τρεις γύρους αγώνων.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους μας τους παίχτες και καλή τους συνέχεια στο τουρνουά που διοργανώνει το Sparti Tennis Club και ήδη είναι σε εξέλιξη.

Προηγούμενο άρθροΗμερίδα στις 29 Ιουνίου για το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Τρίπολης
Επόμενο άρθροΗμερήσια εκδρομή και προσκύνημα στο ιερό λείψανο του Αγίου Διονυσίου στη Ζάκυνθο