Με “4Χ4” πήγε η ΑΕΚ Τρίπολης στο ντέρμπι με την Τεγέα-Τα αποτελέσματα της Α’ Αρκαδίας

Μία ουσιαστική και καλοδουλεμένη ΑΕΚ Τρίπολης κέρδισε με 0-4 την Τεγέα στο ντέρμπι της αγωνιστικής για την Α’ Αρκαδίας.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν από νωρίς μπροστά στο σκορ και με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο έκαναν το 4/4 στο πρωτάθλημα με ένα εντυπωσιακό αποτέλεσμα.

Μόλις στο 4’ ο Τσαλγιτζόπουλος έκανε το 0-1, ενώ στο 14′ ο Σαλαπάτας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 55’ ο Αρδάμης και τρία λεπτά μετά ξανά ο Τσαλγιτζόπουλος ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 0-4, με την ΑΕΚ Τρίπολης να πανηγυρίζει για τη νίκη και το απόλυτο στην Α’ Αρκαδίας.

Στο άλλο παιχνίδι του πρώτου Ομίλου ο Ορχομενός κέρδισε τον ΠΑΟΚ Τρίπολης με 4-1!

Στον 2ο Ομιλο, το Λεωνίδιο κέρδισε με 3-1 τις Βρασιές, ενώ το διπλό πέτυχε ο Ολυμπιακός Λεωνιδίου με 4-2 μέσα στην έδρα του Ηρακλή Βερβένων. Τέλος, τους τρεις βαθμούς με σκορ 0-1 πήρε ο Απόλλωνας Τυρού κόντρα στον Αχιλλέα Αστρους.

Προηγούμενο άρθροΑργολίδα: 32χρονος παρίστανε τον τεχνικό της ΔΕΗ – Πως “ξάφρισε” από ηλικιωμένη χρήματα και κοσμήματα