Με μεγάλο ντέρμπι στην Κυνουρία συνεχίζονται τα τοπικά πρωταθλήματα

Παρασκευή, 28 Ιανουαρίου 2022 09:53

Η αγωνιστική δράση συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο (29-30/01) με τη διεξαγωγής των τοπικών πρωταθλημάτων (Α’-Β’ τοπικό και παιδικό) της ΕΠΣ Αρκαδίας. Από το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής ξεχωρίζει το μεγάλο ντέρμπι της Κυνουρίας μεταξύ του Πανθυρεατικού και του ΑΣ Λεωνιδίου. Για την Β’ τοπική κατηγορία ξεχωρίζει το ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής μεταξύ του ΠΑΟΚ Τρίπολης και του ΑΟ Νέων Τρίπολης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:



Α’ ΤΟΠΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ):

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
1. ΗΡΑΚΛΗΣ – ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ Αστρους 29/01/22 00:00
2. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ – ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ Κορακοβουνίου 29/01/22 15:00 ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΤΟΥΡΝΙΚΙΩΤΗΣ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
3. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ – ΛΕΩΝΙΔΙΟ Αστρους 29/01/22 15:00 ΒΕΡΓΕΤΗΣ Χ., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ., ΛΟΥΚΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΔΙΑΜΑΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣ )
4. ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΟΥ ΑΣΤΡΟΥΣ 30/01/22 15:00 ΑΓΓΕΛΑΚΟΣ Ν., ΝΙΚΑ Ι., ΤΟΥΡΟΥΤΣΙΚΑΣ Ι.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΑΡΛΑ ΑΡΕΤΗ)
5. ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ – ΒΡΑΣΙΕΣ Λεβιδίου 30/01/22 15:00 ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ Γ., ΜΑΚΡΗΣ Τ., ΛΙΩΡΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΛΙΩΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ)
6. ΤΕΓΕΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ Τεγέας 30/01/22 15:00 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ν., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)

Β’ ΤΟΠΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ):

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
7. ΚΑΝΔΗΛΑ – ΕΛΠΙΔΑ Λεβιδίου 29/01/22 15:00 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Γ., ΝΙΚΑ Ι., ΛΙΩΡΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΛΙΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)
8. ΠΑΟΚ – Α.Ο.Ν.Τ. Φιλικών 30/01/22 11:00 ΜΠΟΖΝΟΣ Γ., ΨΥΛΛΑΣ Π., ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΚΑΡΝΕΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ)
9. ΑΡΗΣ – ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ Φιλικών 30/01/22 15:00 ΛΟΥΚΑΣ Γ., ΝΤΡΕΟΥ Δ., ΚΟΥΓΙΟΥΦΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)

ΠΑΙΔΩΝ «Γ. ΚΟΥΡΟΥΣΙΑΣ» 1ος ΟΜΙΛΟΣ (8η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
10. ΜΑΝΤΙΝΕΙΑΚΟΣ – ΑΕΚ Τεγέας 29/01/22 11:00 ΝΙΚΑ Ι., ΝΤΡΕΟΥ Δ., ΜΑΜΑΤΖΑΚΗ Α.
11. ΑΣΤΕΡΑΣ – Α.Ο.Ν.Τ. ΑΣΤΕΡΑ 29/01/22 11:30 ΤΟΥΡΟΥΤΣΙΚΑΣ Ι., ΤΣΑΦΑΡΑΣ Α., ΤΡΙΚΑΤΣΟΥΛΑΣ Δ.
12. ΕΛΠΙΔΑ – ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ 30/01/22 00:00
13. Α.Ο.Ν.Τ. – ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Τεγέας 31/01/22 15:30 ΛΙΩΡΗΣ Χ., ΤΡΙΚΑΤΣΟΥΛΑΣ Δ., ΜΑΜΑΤΖΑΚΗ Α.

ΠΑΙΔΩΝ «Γ. ΚΟΥΡΟΥΣΙΑΣ» 2ος ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
14. ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ – ΜΕΛΙΓΟΥ Αστρους 29/01/22 11:00 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Μ.
15. ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΙ – ΛΕΩΝΙΔΙΟ Κορακοβουνίου 30/01/22 00:00