Μεγάλη και πρώτη νίκη του Ερμή απέναντι στην ΑΕ Μυκόνου

Την πρώτη του νίκη σημείωσε ο Ερμής Μελιγούς το μεσημέρι της Κυριακής (05/12) στο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την ΑΕ Μυκόνου με σκορ 3-2. Μετά από ένα συναρπαστικό ματς η ομάδα της Βόρειας Κυνουρίας κατάφερε χάρη στη θέληση και το πάθος να φτάσει σε ένα θετικό αποτέλεσμα θετικό για τη συνέχεια.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 17’ με τον Σερέπα, για να απαντήσει ο Ερμής άμεσα στο 23’ με τον Μπάξτον για το 1-1. Μάλιστα ο Ερμής πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα προηγούμενος με 2-1 χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπάξτον στο 44ο λεπτό.

Στην επανάληψη η νησιώτικη ομάδα ισοφάρισε σε 2-2 στο 57’ με τον Σερέπα, για να φτάσουμε μετά από πίεση του Ερμή στο 90’+4’ όπου μετά από σέντρα του Μπάξτον, ο Ιατρίδη κατάφερε να σκοράρει από κοντά για το τελικό 3-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σπυρίδων Λιάρος (Λακωνίας).
ΒΟΗΘΟΙ: Παναγιώτης Σόβολος (Λακωνίας), Αναστάσιος Αντωνόπουλος (Λακωνίας).
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Ιωάννης Νάσκος (Αργολίδας).
ΤΕΡΜΑΤΑ: 23’ Μπάξτον, 44’ (πεν.) Μπάξτον, 90’+4’ Ιατρίδης | 17’ Σερέπας, 57’ Σερέπας.
ΔΟΚΑΡΙΑ: 69’ Μπάξτον.
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ (Κώστας Καλογιαννίδης): Γιαννούσης Κ., Πολυμενάκος (72’ Ιατρίδης), Μέντες (83’ Κοδέλλας), Μπίσιας, Ράλλιος Σπ. (61’ Παπαδόπουλος), Αδάμης, Τσιώλης, Γιαννούσης Σ., Μπάξτον, Καδάς, Γερ. Ράλλιος.
ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ (Σάκης Τσιώλης): Διαμαντής, Σούλτσε (54’ Κέμπε), Κυριακίδης (46’Κωνσταντινίδης), Αχείμαστος, Παπαϊωάννου, Ντουσάι, Καλτσάς, Σπυρόπουλος (70’ Μάρκου), Σερέπας, Λεσάι, Μπρούνο.

Προηγούμενο άρθροΚορωνοϊός | Πρόστιμα στην Πελοπόννησο για μη χρήση μάσκας σε καταστήματα